Windows 10 na ARM tylko na nowych tabletach i laptopach, nie dla Lumii

Windows 10 na ARM tylko na nowych tabletach i laptopach, nie dla Lumii
Oskar Ziomek

19.07.2017 13:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku na rynek trafi Windows 10 instalowany na komputerach działających pod kontrolą Snapdragona 835, o czym informowaliśmy niespełna dwa miesiące temu. Choć już wtedy sytuacja była dość klarowna i spekulowało się, iż nie ma szans, by system ten został bezpośrednio zaadoptowany do wykorzystania także w obecnych smartfonach z Windowsem 10 Mobile, teraz możemy być już tego pewni: Microsoft potwierdził, że system kierowany jest wyłącznie do komputerów i tabletów.

Informacja padła z ust Joego Belfiore'a podczas transmitowanej w Internecie konferencji dla insiderów. Wyjaśnił on pokrótce, iż celem, który przyświeca twórcom dbającym o Windowsa 10 dla procesorów ARM jest stworzenie środowiska przypominającego to desktopowe, ale na sprzęcie, który zapewni stałe podłączenie do Internetu i dobry czas pracy na baterii:

...chodzi więc o stworzenie doznań związanych z komputerami stacjonarnymi, a nie smartfonami. Dla doznań związanych ze smartfonami na procesorach ARM mamy Windowsa 10 Mobile.

Później wyjaśnione zostało również, iż tworzenie oprogramowania z myślą o wykorzystaniu na ARM różni się od tego dla komputerów stacjonarnych opartych na innej architekturze. Tutaj konieczne ma być dużo bardziej szczegółowe analizowanie współpracy z każdym układem SoC, a z uwagi na ich różną popularność w zależności od konkretnych modeli, dodatkowe zajmowanie się nimi może być po prostu nieopłacalne.

Dodajmy, iż Microsoft może nie być zainteresowany dalszym rozwijaniem Windowsa 10 Mobile również ze względu na trwające najprawdopodobniej prace nad zupełnie nową platformą i serią urządzeń mobilnych. Ich działanie ma być oparte na wykorzystaniu nowej powłoki, która gwarantuje wygodną skalowalność interfejsu Windowsa.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)