Windows 10: niewielka zmiana w menu Start kolejnym krokiem do odświeżonego interfejsu

Windows 10: niewielka zmiana w menu Start kolejnym krokiem do odświeżonego interfejsu

W Windows 10 zmieniają się kolejne detale, fot. Getty Images
W Windows 10 zmieniają się kolejne detale, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
30.12.2020 15:57

Windows 10 ma dostać w przyszłym roku ważną aktualizację, po której odświeżony zostanie jego interfejs. Projekt nosi nazwę Sun Valley i jest rozwijany pod okiem Panosa Panaya, więc można zakładać, że zmiany zostaną odpowiednio dopracowane. W oczekiwaniu na aktualizację, testerzy w ramach programu Insider mogą już także obserwować inne zmiany.

Jak zwraca uwagę Windows Latest, jednym z drobiazgów, który niedawno zmienił się w systemie, jest menu Start. Chodzi o sposób wyświetlania listy programów po instalacji nowego oprogramowania. Obecnie Windows 10 tworzy nowy katalog na liście w każdym przypadku – także wtedy, gdy znajduje się w nim tylko jeden skrót do aplikacji.

Obecnie Windows 10 nie zwraca uwagi na liczbę skrótów danej aplikacji i nawet pojedyncze umieszcza w folderach, fot. Oskar Ziomek.
Obecnie Windows 10 nie zwraca uwagi na liczbę skrótów danej aplikacji i nawet pojedyncze umieszcza w folderach, fot. Oskar Ziomek.

Wkrótce zostanie to jednak zmienione i w takich przypadkach w menu Start będzie widoczny tylko sam skrót, co oszczędzi użytkownikowi dodatkowych kliknięć. Co istotne, do stabilnej wersji Windows 10 taka zmiana może trafić już niedługo – już teraz jest bowiem dostępna i testowana przez insiderów korzystających z kanału Dev.

Choć Microsoft nie poinformował wprost, jakie zmiany zostaną wdrożone w interfejsie Windows 10 w 2021 roku, spodziewamy się, że będą to mimo wszystko kosmetyczne modyfikacje, takie jak zapowiadane zaokrąglone rogi. W części aplikacji również są już one dostępne dla testerów. Zgodnie z przypuszczeniami, odświeżony interfejs Windows 10 powinien trafić do użytkowników mniej więcej w połowie przyszłego roku.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)