Windows 10 Redstone 3: kompilacja 16188 z kontenerami w Microsoft Edge

Windows 10 Redstone 3: kompilacja 16188 z kontenerami w Microsoft Edge

Windows 10 Redstone 3: kompilacja 16188 z kontenerami w Microsoft Edge
04.05.2017 21:28

Dziś Insiderzy korzystający z szybkiego pierścienia aktualizacji otrzymali nową kompilację Windows 10 – Build 16188. Nowości odczujemy m.in. podczas otwierania dokumentów PDF w Microsoft Edge. Co jednak najważniejsze, sama przeglądarka zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa, a to za sprawą Windows Defender Application Guard – kontenerów, z których zostanie zamknięty potencjalnie złośliwy kod.

Zacznijmy od nowości związanych z obsługą dokumentów PDF. Z poziomu przeglądarki można wypełnić formularze w formacie PDF, a potem zapisać je i wydrukować z już naniesionymi danymi. Funkcja tworzenia notatek została rozszerzona do dokumentów PDF. Całość wygląda jak już dostępne tworzenie notatek ze stronami internetowymi. Tak zmodyfikowany dokument PDF możemy zapisać, by móc później wznowić prace nad nim.

Obraz

Dzięki nowemu spisowi treści czytanie wielostronicowych dokumentów powinno stać się wygodniejsze. Dokumenty PDF możemy teraz także obrócić, zmieniając ich orientację, a także możemy wyświetlić dwie strony obok siebie.

Obraz

Windows Defender Application Guard for Microsoft Edge jest już dostępny dla Insiderów, tych korzystających z programu Insider Previews for Enterprise. Zadaniem nowej funkcji jest zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa przedsiębiorstwom korzystającym z przeglądarki Microsoft Edge. Funkcja wykorzystuje wirtualizacje i potencjalnie złośliwy kod izolowany jest w kontenerach.

Obraz

Jak twierdzi Microsoft, Cortana jest podstawowy komponentem Windowsa 10, przynajmniej w krajach w których jest dostępna. W związku z tym wszystkie ustawienia związane z asystentką zostały umieszczone w oddzielnej kategorii w Ustawieniach systemu Windows. Usprawniono także opcje związane z funkcję Lupa, mającej w założeniach m.in. pomóc osobom słabowidzącym. Całość została przeprojektowana i otrzymała kilka nowych funkcji, mających zwiększyć wygodę korzystania.

Obraz

Sekcja Windows Insider Program w ustawieniach Aktualizacji i zabezpieczeń zyskała nową ikonkę – Ninjacat Icon. Nowa kompilacja to także wyeliminowanie wcześniej zgłaszanych błędów, ale także nowe niedociągnięcia oraz masa pomniejszych zmian. Dokładny opis wszystkich nowości znajdziecie na oficjalnym blogu Microsoftu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)