Windows, Edge i Office dostaną jednolite, kontekstowe i osobiste wyszukiwanie

Windows, Edge i Office dostaną jednolite, kontekstowe i osobiste wyszukiwanie

24.09.2018 18:16, aktual.: 24.09.2018 20:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft rozpoczął właśnie konferencję deweloperską Ignite. Jednym z ciekawszych produktów, jakie zostały omówione podczas otwarcia, jest wyszukiwarka. Nie chodzi jednak o Binga, ale o jednolitą wyszukiwarkę, która pokaże się w każdym produkcje Microsoftu – w Windowsie, Edge'u, Office 365 oraz Bingu.

Microsoft pracuje nad ujednoliceniem i spersonalizowaniem wyszukiwarki z Office 365 od kilku lat. W ubiegłym roku zaprezentowany został Bing for Business, pozwalający korzystać z Binga do przeszukiwania firmowych dokumentów, poczty i znajdowania odpowiednich kontaktów. Wysiłki w tym kierunku zostaną rozszerzone także na Windowsa 10, by wyszukiwanie potrzebnych informacji możliwe było w każdej chwili i miejscu, bez przerywania pracy. Z technicznego punktu widzenia wyszukiwarka jest połączeniem Microsoft Graph i wiedzy semantycznej Binga. Wiedza o środowisku firmowym i świecie poza nią, razem z maszynowym uczeniem i komputerowym rozpoznawaniem obrazu, ma sprawić, że Microsoft Search będzie w stanie odpowiadać także na pytania zadane językiem naturalnym.

Microsoft Search

Pole wyszukiwania będzie dostępne w dobrze wyeksponowanym miejscu w Edge'u, Bingu, Windowsie, programach pakietu Office i zapewne także bardziej specjalistycznych produktach Microsoftu. Pole będzie łatwo dostępne i wywołamy je zapewne jednym kliknięciem albo skrótem klawiszowym. Z jego pomocą będziemy mogli w dowolnym momencie znaleźć powiązaną treść, a także kontakty, polecenia dla aplikacji i wiele innych. Wyszukiwarka będzie brała pod uwagę kontekst, w jakim będzie uruchamiana i na tej podstawie proaktywnie będzie proponować rozwiązania. Niektóre odpowiedzi uzyskamy jeszcze zanim zaczniemy wpisywanie, przez co w Wordzie czy Excelu wyszukiwarka będzie pełniła funkcję „spinacza”, ale będzie lepie zorientowana i mniej irytująca.

Dzięki znajomości kontekstu i możliwości wymiany informacji o nim między różnymi programami, wyszukiwarka Microsoft Search będzie także na bieżąco dopasowywać się do zwyczajów konkretnego użytkownika. Co ciekawe, Microsoft Search zastąpi w niektórych miejscach Cortanę, a asystentka będzie mogła skorzystać z wyszukiwarki, jeśli będzie to odpowiednie w danej sytuacji. Wyniki pochodzące z Internetu będą odpowiednio oddzielone od zasobów lokalnych i sieci firmowej.

Wyszukiwarka została zaprojektowana głównie z myślą o ofercie Microsoft 365 i zastosowaniach w firmie. Od 24 września Microsoft wdraża Microsoft Search, do aplikacji Office.com (na początek Excela), Bing.com (gdzie zastępuije ona Bing for Business) i aplikacji SharePoint Mobile. W Edge'u, Windowsie i innych wersjach Office'a wyszukiwarka pojawi się w nadchodzących miesiącach.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)