bEasKcoR
Wire ikona

Wire3.67.988

Pobierz program
w oficjalnym sklepie Google Play
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Wire to kolejny multiplatfromowy komunikator, za którym stoi między innymi część ekipy odpowiedzialnej za aplikację Skype.

bEasKcoT

Główną zaletą Wire oraz tym co wyróżnia go na tle innych ma być interfejs i jego wykonanie. Autorzy opisują go jako piękny i czysty, jest w tych sformułowaniach sporo prawdy. Rzeczywiście Wire potrafi zachwycić wykonaniem, troską o detale i najmniejsze animacje. Niestety kosztem tego ucierpiała przejrzystość interfejsu. Zamiast umieścić 2-3 dodatkowe przyciski na ekranie, musimy uczyć się i zapamiętywać gesty do ich wywołania.

Aby móc skorzystać z Wire niezbędne jest założenie konta, w którym naszym identyfikatorem będzie podany adres mailowy. To za jego pomocą będą nas mogli odnaleźć znajomi. Wire pozwala na komunikację głosową oraz tekstową. W formie czatu możemy przesyłać także obrazy.

Aplikacja wspiera dodatkowo linki z YouTube oraz SoundCloud, które pozwalają uruchamiać multimedia z poziomu komunikatora. Użytkownicy mają również możliwość wysyłania do siebie „pingów”, krótkich sygnałów dźwiękowych.

Obecnie Wire współpracuje jedynie z Androidami 4.4 i nowszymi. W znaczny sposób ogranicza to grupę odbiorców na tej platformie. Podczas testów aplikacja miewała problemy z powiadomieniami, zwłaszcza gdy jedno konto było uruchomione na dwóch urządzeniach.

Autorzy zapewniają również, że ważne jest dla nich bezpieczeństwo naszych rozmów. Te są szyfrowane, a dodatkowo siedziba firmy mieści się w Szwajcarii, co ma nieco utrudnić dostęp do naszych danych. Komunikator dostępny jest za darmo. Niestety poza ciekawym wyglądem nie oferuje zbyt wiele.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
-.-
Liczba pobrań316
Data aktualizacji10 maj 2021
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
Wire ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEasKcpy
bEasKcpP