Włochy blokują 27 domen, Rapidgator walczy o swoje

Włochy blokują 27 domen, Rapidgator walczy o swoje

19.04.2013 15:52, aktualizacja: 19.04.2013 18:00

W poniedziałek na skutek działań wymierzonych w naruszające prawa autorskie strony we Włoszech zablokowanych przez dostawców Internetu zostało 27 domen, głównie należących do stron umożliwiających użytkownikom udostępnianie tam plików lub odtwarzanie multimediów. Do władz zgłosił się dystrybutor filmów animowanych i po dochodzeniu oskarżyciel publiczny z Rzymu zdecydował o blokadzie.

Rapidgator, w rankingach firmy Alexa 313. strona świata i jedna z najpopularniejszych tego typu usług, będzie walczyć. Nie chodzi jedynie o stratę użytkowników z Włoch — rzymska prokuratura już zapowiedziała możliwość wyprowadzenia tej sprawy poza kraj. Może więc skończyć się nie tylko blokadą w kilku krajach, ale całkowitym przejęciem domeny, co doprowadzi do upadku Rapidgatora i odcięcia użytkowników od ich danych.

Obraz

Rapidgatora reprezentować będzie Fulvio Sarzana, który ma doświadczenie w takich sprawach. Najgłośniejszy sukces odniósł w 2011 roku, kiedy to wygrał w Padwie odblokowanie prawie 500 domen, które zostały wycięte przez dostawców Internetu. Domeny te mogły naruszać prawa giganta odzieżowego z Mediolanu — Monclair — w między innymi mając ciąg znaków „monclair” (lub kojarzący się z jedną z licznych jego marek) w nazwie.

W środę do sądu apelacyjnego w Rzymie wpłynął wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Tym samym Rapidgator uzyska dostęp do informacji zebranych podczas dochodzenia i dowie się, czy oskarżenie zostało już rozesłane poza Włochy. Apelację wnieśli również niektórzy dostawcy. Wydaje mi się, że dostawcy mają już dość bycia patrolem Internetu — podsumował Sarzana.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)