Wyczekiwana nowość w Mapach Google. Niektórzy mieli ją od czterech lat

Wyczekiwana nowość w Mapach Google. Niektórzy mieli ją od czterech lat

Mapy Google.
Mapy Google.
Źródło zdjęć: © dobreprogramy.pl | Norbert Garbarek
Norbert Garbarek
17.10.2023 11:34, aktualizacja: 17.10.2023 12:25

Użytkownicy aplikacji Mapy Google na Androida wkrótce będą mogli skorzystać z nowego udogodnienia, które przyda się m.in. podczas planowania podróży. Funkcja w istocie nie jest nowa, bowiem Mapy Google na iOS mają tę opcję już od czterech lat.

Funkcjonalności Map Google na iOS i Androidzie w zasadzie nie różnią się od siebie. Obie wersje tej popularnej aplikacji do nawigacji pozwalają wyznaczać trasę do konkretnego punktu, uwzględniają na swoich trasach przewozy komunikacją publiczną, a nawet ostrzegają kierowców przed fotoradarami.

Jest jednak jedna rzecz, która różni oba wydania – jest nią opcja wyświetlania pogody na oglądanym obszarze. To funkcja, która istnieje w wersji Map Google na iOS już od czterech lat. Użytkownicy smartfonów pracujących pod kontrolą systemu opracowanego przez Google do tej pory nie mieli dotąd dostępu do tej opcji. W końcu jednak ma się to zmienić, bo Mapy Google otrzymują właśnie aktualizację.

Pogoda w Mapach Google na Androidzie

Jak podaje portal PhoneArena, nowość w Mapach Google na Androidzie będzie wyglądać dokładnie tak samo jak na telefonach z iOS. W aplikacji pojawi się dodatkowa grafika w lewym górnym rogu, na której wyświetli się aktualna pogoda we wskazanym obszarze (wraz z informacją o obecnie panującej temperaturze otoczenia).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W istocie jest to przeniesienie funkcjonalności z iPhone’ów, z tą różnicą jednak, że Mapy Google na Androida pozwolą kliknąć w obszar wyświetlający pogodę. Wówczas aplikacja wyświetli dokładniejszą prognozę z uwzględnieniem kolejnych godzin. W oknie pojawi się też informacja o jakości powietrza.

W wersji Map Google na iOS oznaczonej numerem 6.88.2 nie ma możliwości kliknięcia w niewielki fragment przedstawiający warunki pogodowe. Google może więc wprowadzić zmianę z nadchodzącymi aktualizacjami lub pozostawić rozszerzoną funkcjonalność wyłącznie na telefonach z Androidem.

Nowość w Mapach Google na Androida.
Nowość w Mapach Google na Androida.© Android Police

Nowość w aplikacji jest uruchamiana "falami". Oznacza to, że niektórzy użytkownicy mogą już mieć dostęp do nowej funkcji w Mapach Google, inni natomiast otrzymają ją w ciągu nadchodzących dni lub tygodni. Wkrótce w Mapach Google może też pojawić się nowa oprawa graficzna nawigacji (na iOS i Android).

Norbert Garbarek, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)