Usterka w Mapach Google. Losowa lokalizacja startowa

Usterka w Mapach Google. Losowa lokalizacja startowa

Mapy Google
Mapy Google
Źródło zdjęć: © Mapy Google, dobreprogramy
Oskar Ziomek
14.09.2023 13:35

Mapy Google nie u każdego działają prawidłowo. Jak wynika ze zgłoszeń na oficjalnym forum, niektórzy użytkownicy Google Maps mają problem z losową lokalizacją startową. Chociaż aplikacja ma dobry zasięg GPS, po włączeniu pokazuje miejscowość, w której użytkownik wcale się nie znajduje.

Na oficjalnym forum Map Google mnożą się wątki, w których użytkownicy skarżą się na dziwny błąd utrudniający rozpoczęcie nawigacji. Okazuje się, że w niektórych przypadkach Mapy Google uznają lokalizację początkową za zupełnie inną, niż faktyczna miejscowość, w której znajduje się użytkownik. Spora część raportów wskazuje, że jako miasto początkowe wybierany jest Waszyngton.

Na forum podobne zgłoszenia pojawiają się od kilkunastu dni, ale dopiero niedawno pojawiła się porada, którą wielu uznało za skuteczną. Problem Map Google w przypadku trybu incognito może wynikać z uruchomionych dodatków do przeglądarki (sugeruje się więc ich wyłączenie), z kolei poza trybem incognito "z innych lokalnych czynników".

W praktyce użytkownikom doświadczającym problemu w Google Maps zaleca się więc sprawdzenie m.in. swojego adresu IP i w razie konieczności wymuszenie przydzielenia innego przez modem. "Jeden z użytkowników stwierdził, że problem dotyczy określonego adresu IP. po zmianie adresu usterka przestała występować" - czytamy w wypowiedzi eksperta forum Map Google, która została uznana za najbardziej pomocną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bez głosu użytkowników trudno jednoznacznie stwierdzić, czy podobny błąd dotyczy także Map Google w Polsce. Nie można wykluczyć, że usterka dopiero pojawi się w niektórych telefonach, gdy system zaktualizuje aplikację do najnowszego wydania (wbrew przekonaniu niektórych aktualizacje nie są wdrażane od ręki w tym samym momencie u każdego i czasem instalacja przeciąga się nawet o kilka dni lub tygodni).

Warto więc być czujnym i w razie problemów z wyznaczaniem trasy w Mapach Google w pierwszej kolejności sięgnąć po sugerowaną poradę z forum związaną z adresem IP.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)