Wyszukiwarka DuckDuckGo rośnie w siłę – coraz więcej osób docenia prywatność w sieci

DuckDuckGo rośnie w silę, fot. materiały prasowe DuckDuckGo
DuckDuckGo rośnie w silę, fot. materiały prasowe DuckDuckGo
Oskar Ziomek

30.01.2019 20:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy internetu z miesiąca na miesiąc coraz bardziej cenią prywatność podczas wyszukiwania haseł. Tak przynajmniej wynika ze statystyk, które wskazują na rosnące zainteresowanie wyszukiwarką DuckDuckGo, alternatywą dla Google, w której to właśnie ochrona danych jest jednym z priorytetów. Po opisywanym przez nas rekordzie z października ubiegłego roku, przyszedł czas na świeższe dane, z których wynika, iż zainteresowanie stale się zwiększa i to bardzo wyraźnie.

Twórcy chwalą się, że miniony rok był dla ich wyszukiwarki przełomowy. Rosnące słupki liczby wyszukiwań to jednak nie wszystko. W tym roku istotne było również wydanie rozszerzenia do przeglądarek i aplikacji mobilnych, które dają możliwość korzystania z cenionych przez twórców zabezpieczeń prywatności także podczas przeglądania internetu na smartfonach.

Wzrost średniej liczby dziennych wyszukiwań w DuckDuckGo, źródło: Blog DucDuckGo.
Wzrost średniej liczby dziennych wyszukiwań w DuckDuckGo, źródło: Blog DucDuckGo.

Same statystyki również są imponujące. Okazuje się, że średnia liczba dziennych wyszukiwań w DuckDuckGo od początku 2018 roku wzrosła z 19 do 31 milionów w grudniu. Co interesujące, w 2019 roku zdążył już także paść inny, nowy rekord: liczba dziennych wyszukiwań po raz pierwszy przekroczyła 36 milionów. Jak podają twórcy, poprzedni rekord (35 milionów) padł zaledwie dwa tygodnie temu, a dla porównania w październiku ubiegłego roku powodem do świętowania było przekroczenie granicy 30 milionów wyszukiwań dziennie.

To rzecz jasna nadal niewiele w porównaniu do wyszukiwarki Google, w której liczbę dziennych wyszukiwań liczy się w miliardach, jednak wysoki wzrost zainteresowania pokazuje, iż prywatność staje się dla internautów ważnym tematem. Twórcy przypisują to zjawisko między innymi nagłośnieniu afery z Cambridge Analityca, po której wiele osób zaniepokojonych ilością zbieranych o nich danych, zdecydowało się usunąć swoje konta z serwisu społecznościowego Facebook.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)