Xbox One w kilku krajach zadebiutuje jednak bez obsługi głosowej

Xbox One w kilku krajach zadebiutuje jednak bez obsługi głosowej

Xbox One w kilku krajach zadebiutuje jednak bez obsługi głosowej
30.08.2013 11:33

Coraz więcej działań Microsoftu wskazuje na to, że wbrew temu, co mówili do tej pory różni reprezentanci firmy, premiera Xbox One na rynku nie została przemyślana. Nie tak dawno listę krajów, w których szykowano debiut sprzętu, przycięto z 21 do 13, twierdząc jednak, że nie chodzi o problemy z jego wytwarzaniem, a raczej prace związane z lokalizacją produktu. Również wyjaśniając brak na liście Polski wspominało się o potrzebie upewnienia się, że Kinect zostanie cały wykorzystany, aby konsola była w pełni funkcjonalna na starcie. Tymczasem niektórzy i tak nie uświadczą obsługi głosowej.

Obraz

Na stronie opisującej Xboksa One dopatrzeć się można na samym dole adnotacji, że z konsolą pogadają sobie jedynie mieszkańcy USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji oraz Niemiec, czyli oficjalnie Austria, Australia, Brazylia, Irlandia, Włochy, Meksyk, Hiszpania oraz Nowa Zelandia wyłącznie sobie przed Kinectem pomachają i poskaczą (choć tam też używa się gdzieniegdzie angielskiego czy niemieckiego). Odpowiedzialny za rozwój produktu Albert Penello doprecyzowuje trochę, że konsola obsługuje w tej chwili z tego co wie 8 języków: dwie odmiany angielskiego, francuski, dwie odmiany hiszpańskiego, włoski, niemiecki i portugalski. Tylko 5 wspomnianych oficjalnie państw liczyć może niemniej na obsługę wszystkich dostępnych poleceń. Sprawę komplikuje automatyczne przypisywanie wskazanemu przy starcie konsoli językowi kraju dla niego, co na razie uniemożliwia wybór innego, nawet jeśli płynnie władamy obcą mową.

Wkrótce ponoć dostaniemy dokładną rozpiskę co, gdzie i jak, zespół od marketingu musi się tylko uporać z materiałami prasowymi odnośnie tak nagle nagłośnionej sprawy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)