Xiaomi Mi 8: można usunąć nakładkę i zainstalować nieoficjalnego Androida z Google Pixela 2

Xiaomi Mi 8: można usunąć nakładkę i zainstalować nieoficjalnego Androida z Google Pixela 2

Xiaomi Mi 8: można usunąć nakładkę i zainstalować nieoficjalnego Androida z Google Pixela 2
25.09.2018 17:31, aktualizacja: 25.09.2018 17:46

Pod koniec maja do oferty Xiaomi dołączył nowy topowy model. Mi 8, mimo iż wzbudza kontrowersje zastosowanym wyglądem, to jest naprawdę dobrym smartfonem. Właśnie pojawiła się możliwość zainstalowania nieoficjalnego portu Androida ze smartfonu Google Pixel 2.

Większość fanów Xiaomi z pewnością pomyśli: bez MIUI, to przecież już nie Xiaomi. Owszem nakładka chińskiego producenta jest jedną z najlepszych na rynku. Jednakże nie wszystkim musi się podobać. Co więcej, po testach Mi A2 wiem, że Xiaomi z Androidem pozbawionym nakładki to wciąż świetny smartfon.

Xiaomi Mi 8 oficjalnie dostępny jest ze zmodyfikowanym przez producenta Androidem. Jednakże doświadczony użytkownik XDA Developers, używający nicka argraur, przygotował ROM oczyszczony z nakładki. Bazuje on na AOSP (Android Open Source Project) w wersji android-9.0.0_r8. Natomiast zestaw oprogramowania Google Apps został zaimportowany z Google Pixela 2 z Androidem 9.0 Pie.

Obraz

Nieoficjalne wydanie Androida zostało dostosowane do obsługi dość sporego wycięcia na ekranie Mi 8. Mimo pozytywnych opinii, warto pamiętać, że system może jednak sprawiać problemy. W końcu nie jest to oficjalny ROM wydany przez Xiaomi. Ponadto występują różnice względem interfejsu dostępnego na smartfonach Pixel. Nie jest dostępny identyczny ekran blokady z prognozą pogody, nie ma jednej z animacji przycisku home czy wybranych animowanych tapet.

Oczywiście opisywany ROM to jeden z wielu dostępnych na Xiaomi Mi 8. Wyróżniają go funkcje zbliżające Mi 8 do smartfonów Google Pixel. Przed zainstalowaniem warto pamiętać, że często oprogramowanie dostarczone przez producenta jest tym sprawiającym najmniej problemów. Zwłaszcza, że w przypadku Xiaomi nie musimy martwić się ociężałą nakładką. W związku z tym, po opisywany ROM lub konkurencyjne rozwiązania, powinny sięgać przede wszystkim osoby nie przepadające za nakładką MIUI.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)