Xiaomi Mi Box S: Android TV 12 sprawia wiele problemów

Xiaomi Mi Box S: Android TV 12 sprawia wiele problemów

Xiaomi
Xiaomi
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Oskar Ziomek
18.09.2023 13:48

Xiaomi Mi Box S, popularna przystawka smart TV do telewizorów, została niedawno zaktualizowana do Androida TV 12. Od początku było wiadomo, że nowy system jest wadliwy, ale z czasem na jaw wyszły dodatkowe problemy, które może powodować. Niestety, lista jest "imponująca".

Popularna przystawka Xiaomi Mi Box S dostała aktualizację Androida TV na początku września. Od początku jest problematyczna, ale w pierwszych dniach głośno było głównie o możliwych problemach z dźwiękiem lub potencjalnym zawieszeniu Mi Boksa S na tyle skutecznie, by więcej się już nie włączył. Po kilkunastu dniach od aktualizacji wiadomo już jednak, że wszystkich możliwych kłopotów jest niestety znacznie więcej.

O bolączkach przystawki Xiaomi można czytać głównie na reddicie. Użytkownicy Mi Boksa S w licznych wątkach skarżą się już nie tylko na dźwięk lub zawieszenie urzązenia, ale także na nienaturalnie wolny transfer przez USB (co za tym idzie - wolny internet przez przejściówkę Ethernet), kłopoty z HDMI-CEC prowadzące m.in. do automatycznego wybudzania telewizora po kilka razy w nocy, czy niepoprawnej obsługi obrazu HDR.

Na usterki Mi Boksa S po aktualizacji do Androida TV 12 zwracają także użytkownicy forum miuipolska.pl, który wspominają dodatkowo m.in. o braku rozpoznawania pamięci zewnętrznych, odrzucaniu połączenia Wi-Fi, problemach z niedziałającymi wybranymi aplikacjami czy zawieszaniem się interfejsu przystawki. Co gorsza, reset ustawień do fabrycznych pomaga tylko w części przypadków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktualizację Mi Boksa S trudno więc uznać za udaną. Szkoda, że użytkownicy wciąż nie doczekali się kolejnego pakietu poprawek, który mógłby usunąć wszystkie opisane wyżej błędy. Gdyby aktualizacja Androida TV nie skutkowała problemami w przystawce Xiaomi, należałoby uznać ją za świetny gest producenta, który nie zapomniał o Mi Boksie S będącym na rynku od dobrych kilku lat.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)