Xiaomi wprowadza zestaw czujników do domu. Oto, co oferuje Mi Smart Sensor Set

Strona główna Aktualności
fot. Xiaomi
fot. Xiaomi

O autorze

W Polsce dostępny jest już nowy zestaw czujników Xiaomi, które mogą stać się ważnym elementem inteligentnego domu. Producent zdecydował się bowiem wprowadzić Mi Smart Sensor Set do sprzedaży. Zestaw składa się z inteligentnych i prostych w obsłudze czujników, których działanie można skonfigurować z innymi urządzeniami.

Mi Smart Sensor Set to: hub sterujący, dwa czujniki ruchu, dwa czujniki okien i drzwi oraz bezprzewodowy przełącznik. Konfiguracja urządzeń możliwa jest z poziomu aplikacji Mi Home, która dostępna jest na urządzenia z Androidem i iOS-em. To naprawdę interesująca propozycja, skierowana dla wszystkich osób, nie tylko fanów smartfonów Xiaomi i innych produktów chińskiego producenta..

Mi Smart Sensor Set – hub sterujący i zestaw czujników

Centrum zestawu jest hub sterujący Mi Smart Gateway 2, którego głównym zadaniem jest kontrolowanie pozostałych urządzeń. Ponadto, może pełnić funkcję lampy z paletą 16 milionów kolorów, których barwa może być dopasowana do aktualnej aktywności czy pory dnia. Dodatkowo, potrafi automatycznie uruchomić się nocą, gdy ktoś przejdzie obok. Sprawdzi się również w roli budzika lub dzwonka do drzwi. Urządzenie połączone jest z routerem przez Wi-Fi.

Jak podaje producent, czujnik ruchu Mi Smart Motion Sensor, sprawdza się jako urządzenie zapewniające dodatkowe zabezpieczenie, jak również automatyczny przełącznik światła. Czujnik, w zależności od konfiguracji, może informować o tym, kiedy ktoś wchodzi do danego pomieszczenia lub nie pojawia się w nim od dłuższego, ustalonego wcześniej czasu.

Mi Smart Window&Door Sensor to natomiast czujniki kontrolujące otwarcie okien lub drzwi. Jeśli urządzenie pracuje w trybie alarmowym, a okno lub drzwi niespodziewanie zostaną otwarte, użytkownik natychmiast zostanie o tym poinformowany. Oczywiście możliwe jest skonfigurowanie urządzenia, aby wysyłało alert wyłącznie w określonych godzinach.

Kolejny elementem zestawu, czyli Mi Smart Wireless Switch, to bezprzewodowy przełącznik. Pozwala on na uruchomienie lub wyłączenie, jednym przyciskiem, wszystkich podłączonych do systemu aplikacji.

Mi Smart Sensor Set – cena i dostępność

Cały zestaw można kupić w autoryzowanych salonach Mi Store oraz na stronie mi-home.pl w cenie 369 zł.

© dobreprogramy
s