Podczas gdy Google prezentuje Androida Q i udostępnia publiczną wersję beta, Xiaomi bierze na celownik wcześniejszą wersję systemu.

bETIBqZN

Xiaomi zdążyło już zaktualizować kilka smartfonów do MIUI bazującego na Androidzie 9 Pie, ale firma nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. System zmierza na 10 kolejnych modeli.

Smartfony Xiaomi: kiedy Android 9 Pie?

Wpis na forum MIUI został zaktualizowany o przewidywany termin udostępnienia Androida 9 Pie beta kolejnym smartfonom. Harmonogram wygląda tak:

bETIBqZP

Przypominam, że mówimy o planowanym udostępnieniu publicznej wersji beta. Finalne oprogramowanie trafi na smartfony przynajmniej kilka tygodni później.

Wcześniej nowa wersja systemu trafiła już m.in. na smartfony z serii Mi 8 oraz modele Mi MIX 2S i Pocophone F1.

Nie jest to lista kompletna

Wymienione wyżej modele mają już zagwarantowaną aktualizację, ale Xiaomi po cichu pracuje nad oprogramowaniem także dla innych smartfonów. Firma zapewnia, że w przyszłości lista będzie dłuższa.

Czekać trzeba długo, ale dla Xiaomi najważniejsze jest MIUI

Swoje oprogramowanie MIUI Xiaomi rozwija niezależnie od systemu Google'a. Nowe wersje nakładki dostają nawet wieloletnie urządzenia, które z przyczyn technicznych nie mogą zostać zaktualizowane do nowszych wydań Androida.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (53)
bETIBraL