Yahoo! z silnikiem Binga działa już w USA i Kanadzie

Strona głównaYahoo! z silnikiem Binga działa już w USA i Kanadzie
25.08.2010 14:15
Wojciech Cybulski
Wojciech Cybulski

Microsoft poinformował na łamach firmowego bloga, że wyszukiwarka Yahoo! w USA i Kanadzie działa już w oparciu o silnik Bing.

Ścisła współpraca Microsoftu i Yahoo! trwa od kilkunastu miesięcy - pod koniec zeszłego roku obie firmy podpisały umowę, na mocy której mechanizmy wyszukiwania stosowane przez Yahoo! zostaną zastąpione silnikiem Bing. Ponadto umowa przewiduje, że Yahoo! wdroży na swoich stronach należący do Microsoftu system reklamowy adCenter.

Obecnie wyszukiwarka Yahoo! w USA i Kanadzie jest zasilana przez Bing jedynie w wersji angielskojęzycznej. Obie firmy mają intensywnie pracować nad wdrożeniem w Yahoo! kolejnych języków silnika Bing i dostosowaniem wyszukiwarki do nowych rynków. Niezależni komentatorzy uważają, że proces migracji potrwa jeszcze dość długo, szczególnie dla mniej popularnych, regionalnych wersji wyszukiwarki Yahoo!. Microsoft ma nadzieję, że sojusz z Yahoo! pozwoli mu skuteczniej konkurować z Google, który jest uważany za monopolistę na rynku wyszukiwarek.

Dzięki wprowadzeniu do Yahoo! silnika wyszukiwania Bing firma Microsoft kontroluje obecnie około 30% rynku wyszukiwarek.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)