YouTube pozwoli precyzyjniej kontrolować szybkość filmów. Oto wtyczka, która robi to samo już teraz

YouTube pozwoli precyzyjniej kontrolować szybkość filmów. Oto wtyczka, która robi to samo już teraz

YouTube pozwoli precyzyjniej kontrolować szybkość filmów. Oto wtyczka, która robi to samo już teraz
Redakcja
04.04.2019 18:00

YouTube testuje nową funkcję skierowaną do tych, którzy cierpią przez deficyt czasu. Nie trzeba jednak czekać, aż zostanie wprowadzona u każdego.

Od jakiegoś czasu YouTube pozwala na zmianę szybkości odtwarzania filmu. Świetna sprawa, bo dzięki temu 20-minutowy film można obejrzeć w 10 minut.

Kontroler szybkości nie jest jednak zbyt precyzyjny. Dostępnych jest osiem poziomów od 0,25x do 2x, a czasem zdarza się, że 1,5x to za mało, a 1,75x za dużo. YouTube wreszcie dostrzegł ten problem pierwszego świata.

YouTube testuje dokładniejszy panel ustawień szybkości filmów

Nowa funkcja została już wprowadzona u części użytkowników, co dostrzegł serwis Android Police. W ustawieniach odtwarzacza, nad zdefiniowanymi wartościami, pojawił się przycisk, który pozwala ręcznie wyregulować szybkość filmu z dokładnością do 0,05x. Z ośmiu możliwych poziomów zrobiło się więc czterdzieści.

androidpolice.com
androidpolice.com

Nowa funkcja nie jest jeszcze aktywna u wszystkich użytkowników (i na dobrą sprawę nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie), ale nic nie szkodzi.

Video Speed Controller to przeglądarkowa wtyczka, która robi prawie to samo

Prawie, bo korzystając z tego narzędzia (dostępnego m.in. na Chroma'a i Operę) można regulować szybkość filmów z dokładnością do 0,1x. To i tak dużo więcej niż pozwala obecnie YouTube. Ponadto można ustawić szybkość nawet dużo wyższą niż 2x.

Obraz

Kolejna zaleta wtyczki Video Speed Controller to wygoda obsługi. Szybkość filmów można regulować korzystając z klawiatury; domyślnie klawisz S odpowiada za zmniejszenie, a D za zwiększenie prędkości o 0,1x.

Polecam tę wtyczkę każdemu użytkownikowi YouTube'a. Sam, wyjąwszy muzykę, przyspieszam w zasadzie wszystkie oglądane filmy, bo to duża oszczędność czasu (lub - jak kto woli - możliwość obejrzenia większej liczby filmów w tym samym czasie). Zresztą nie tylko przyspieszam, bo w przypadku niektórych filmów (np. pokazów iluzjonistów) przydaje się funkcja spowalniania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)