Z ludkiem z ciastoliny we wspomaganą rzeczywistość: dzieci będą zachwycone aplikacją Play-Doh TOUCH

Z ludkiem z ciastoliny we wspomaganą rzeczywistość: dzieci będą zachwycone aplikacją Play-Doh TOUCH

Z ludkiem z ciastoliny we wspomaganą rzeczywistość: dzieci będą zachwycone aplikacją Play-Doh TOUCH
Oskar Ziomek
02.01.2017 12:18

Hasbro, jedna z największych na świecie firm produkujących zabawki, postanowiła iść z duchem czasu i przenieść część oferowanej przez siebie rozrywki na ekran smartfonu lub tabletu. Stworzyła wspomagającą rzeczywistość aplikację, która kierowana jest do wszystkich fanów ciastoliny Play-Doh. Program Play-Doh TOUCH pozwala skanować fizycznie wykonane zabawki z plastycznej masy, które później automatycznie animuje, wykrywając w nich „nogi” oraz „ręce”. Próba połączenia istniejącej od lat zabawki z aplikacją w smartfonie może okazać się dobrym krokiem, aby sprostać potrzebom rynku, w którym udział elektronicznej rozrywki stale się zwiększa.

Jak można się domyślić, korzystanie z programu jest dziecinnie proste. Często wyświetlane są instrukcje, jak wykonać kolejny krok wraz z graficznymi podpowiedziami. O tym, że program kierowany jest do najmłodszych odbiorców świadczyć może również fakt, iż często pojawiają się w nim kolorowe elementy i dość długie animacje pomiędzy kolejnymi ekranami – można je jednak pominąć dotknięciem ekranu.

Skanowanie postaci wykonanej wcześniej z ciastoliny jest proste i zaskakująco skuteczne. Należy zadbać o białe tło (wystarczy kartka papieru) i dobre oświetlenie, a następnie wycelować obiektywem w figurkę. Aplikacja rozpoznaje krawędzie i odpowiednio przycina zdjęcie, a następnie kilka sekund analizuje plik, aby wykryć w nim te części, które można będzie animować (w założeniu górne i dolne kończyny postaci).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Algorytm działa naprawdę dobrze, a co ciekawe, w praktyce radzi sobie z dowolnymi obiektami, niekoniecznie trójwymiarowymi. Nawet narysowany na kartce i pokolorowany stworek zostanie odpowiednio przetworzony i umieszczony w bazie wirtualnych postaci. W programie można jednocześnie animować wiele zeskanowanych wcześniej figurek. Na ekranie będzie więc można zmieścić kilka postaci, które fizycznie mogły powstać z „tej samej” ciastoliny.

Androidową wersję aplikacji PlayDoh TOUCH możecie pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)