Zastanów się przed napisaniem komentarza w internecie. Mieszkańcowi Bytowa grozi więzienie

Zastanów się przed napisaniem komentarza w internecie. Mieszkańcowi Bytowa grozi więzienie

Zastanów się przed napisaniem komentarza w internecie. Mieszkańcowi Bytowa grozi więzienie
13.09.2018 17:19, aktualizacja: 13.09.2018 17:50

Wielu użytkowników Facebooka, Instagrama czy innego serwisu społecznościowego nie zdaje sobie sprawy z ewentualnych konsekwencji publicznych komentarzy. No dobrze, boją się tylko bana na samym serwisie. Jednakże spora część osób zapomina, że napisanie niewłaściwego komentarza może skończyć się sprawą sądową.

Z konsekwencjami będzie musiał zmierzyć się 34-letni mieszkaniec Bytowa. Na jednym z portali społecznościowych zamieścił antysemicki komentarz. Sprawa została zgłoszona do Stowarzyszenia Przeciwko Antysemityzmowi i Ksenofobii, które następnie podjęło decyzję o zawiadomieniu prokuratury.

Komentarz pojawił się w listopadzie 2015 roku pod jedną z internetowych publikacji. Jednak dopiero w sierpniu 2018 roku odbyło się przesłuchanie 34-latka. Zarzucono mu publiczne nawoływanie do nienawiści ze względu na przynależność rasową. Oskarżony przyznał się do winy i oświadczył, że komentarz został napisany pod wpływem chwili.

Kara może okazać się wysoka – od 3 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Opisywana sytuacja pokazuje, że w internecie nie jesteśmy anonimowi. Warto więc dobrze się zastanowić przed opublikowaniem kolejnego komentarza. W końcu internet nie powinien być miejscem, w którym propagandowa jest nienawiść i ksenofobia.

Warto wspomnieć o zmianach, które wprowadzane są na Facebooku. Serwis społecznościowy uruchomił nowe narzędzie, którego zadaniem jest wychwytywanie niewłaściwych memów. Potrafi ono odczytać tekst z obrazków, a następnie przetłumaczyć go na język zrozumiały dla komputera. Cały proces ma odbywać się niemal w czasie rzeczywistym. Facebook twierdzi, że nowe narzędzie ułatwi życie nie tylko moderatorom, ale także użytkownikom serwisu. Ma ono bowiem poprawić wyniki wyszukiwania obrazów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (315)