Zbiórka na projekt ARAIG, specjalny pancerz dla graczy

Zbiórka na projekt ARAIG, specjalny pancerz dla graczy

03.06.2013 11:03

Grupka pasjonatów postanowiła dopełnić obrazu przyszłości, w której gracze będą dysponowali okularami Oculus Rift w połączeniu ze specjalnymi bieżniami Virtuix Omni. Czerpiąc pewnie po części też inspirację z dokonań firmy Durex, postanowiła przygotować specjalny pancerz, który dzięki zastosowanych w nim technologiom wciągnie nas w środek wirtualnej akcji. Rozpoczęła się zbiórka na projekt As Real As It Gets (ot, prawdziwe doznania) — ARAIG.

Pancerz stymulować ma zmysły na trzy sposoby. Podstawowy to otulający gracza dźwięk przestrzenny, płynący z wbudowanych głośniczków. Do tego dochodzi wiele silniczków wibracyjnych, rozłożonych blisko poszczególnych partii korpusu i mogących pracować z różną intensywnością, w zależności od oczekiwanego efektu. Rozwiązania dopełniają stymulatory, podobne do tych stosowanych w pasach do ćwiczeń, które napinają określone mięśnie. Nie tylko przykładowo usłyszymy więc, skąd padł do nas celny strzał, ale naszym ciałem targnie precyzyjnie określona siła, zaś miejsce trafienia zostanie odpowiednio uciśnięte. Projektanci zaznaczają jednak, że nie będzie to bolesne.

Jeśli uda się zebrać 900 tysięcy dolarów, ARAIG najwcześniej trafi w ręce graczy w grudniu 2014 roku. Poza pancerzem, najpewniej w kilku wersjach kolorystycznych, na zestaw składać się będzie również dekoder, umożliwiający współpracę z różnymi urządzeniami, bateria i kabel do ładowania. Całość wyceniono na 299 dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)