Zestaw Avegant Glyph, czyli okulary wyświetlające obraz na siatkówce oka, już ufundowany

Zestaw Avegant Glyph, czyli okulary wyświetlające obraz na siatkówce oka, już ufundowany27.01.2014 09:50
Zestaw Avegant Glyph, czyli okulary wyświetlające obraz na siatkówce oka, już ufundowany

Ludzie nie mogą się już doczekać czasów, kiedy w specjalnych okularach na oczach będą się mogli oddać wirtualnej rozrywce. Pokazuje to nie tylko popularność gogli VR Oculus Rift, ale też idącego w ich ślady zestawu Glyph firmy Avegant, która do tematu wyświetlania obrazu podeszła jednak zupełnie od innej strony. Jej rozwiązanie, tak na szybko przypomnę, nie korzysta z małych ekranów LCD, lecz rzuca go bezpośrednio na siatkówki lewego i prawego oka. Na Kickstarterze projekt uzbierał już niemal trzy razy tyle, w ile celował. W kilka dni zgromadzono 721 z planowanych 250 tysięcy dolarów.

350046359384188865

Na własny komplet w wersji beta można liczyć wspierając akcję kwotą przynajmniej 499 dolarów. Avegant twierdzi, że technologia Virtual Retinal Display firmy jakością przebija wszystko, co do tej pory (było nie było) widzieliśmy. Imituje naturalny sposób odbierania przez człowieka wzrokiem otoczenia. Pomysł udało jej się też pięknie zminiaturyzować. Pozornie Glyph to po prostu wysokiej jakości słuchawki, które po zrzuceniu na oczy dają nam prywatny ekran kinowy o postrzegalnej (chodzi o złudzenie) ogromnej przekątnej.

Przewodów zastosowano minimum. Jest jeden HDMI, żeby podpiąć się pod urządzenie generujące obraz, a okulary ładuje się kabelkiem miniUSB. Bateria pozwoli na zabawę przez minimum 3 godziny. Projektanci widzą naturalnie przyszłość w samych jasnych barwach. Wieszczą nadejście czasów filmów kręconych w 360 stopniach, w których widz może się rozglądać na boki podczas projekcji. Ponadto wyobrażają sobie wzbogacenie Glypha o funkcje smartfonu czy cyfrowego noktowizora. Sprzęt w wersji beta trafi do testerów pod koniec tego roku. Edycja sklepowa ma być lżejsza i ogólnie ładniejsza.

350046359384385473

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)