Zmodyfikowałeś oryginalne menu Start? Zapomnij o Creators Update

Zmodyfikowałeś oryginalne menu Start? Zapomnij o Creators Update

Zmodyfikowałeś oryginalne menu Start? Zapomnij o Creators Update
09.05.2017 13:26, aktualizacja: 09.05.2017 19:25

Wraz z Windows 10 powróciło menu Start bliższe temu klasycznemu, a dokładniej stanowi ono połączenie tradycyjnego menu z tym pełnoekranowym z Windowsa 8. Nie wszyscy jednak zaakceptowali nowe menu Start, wybierając zamienniki oferowane przez firmy trzecie. Niestety, może to nieść za sobą spore problemy z instalacją aktualizacji Creators Update.

Prawie trzy lata temu napisaliśmy poradnik o aplikacjach przywracających menu Start do Windowsa 8. Poradnik miał zwiększyć komfort korzystania z systemu, a także upodobnić go do nadchodzącego Windowsa 9. Kolejny system Microsoftu okazał się mieć „dziesiątkę” w nazwie i faktycznie przyniósł ze sobą powrót menu Start. Jednakże ten element będący połączeniem kafelków z bardziej tradycyjnymi rozwiązaniami, okazał się nie być na tyle dopracowanym, by wszyscy porzucili aplikacje firm trzecich.

W związku z tym, że dla wielu osób menu Start z Windows 10 jest nieatrakcyjne lub niewygodne, to aplikacje je zastępujące, np. Classic Shell które wraz Windows 8 zdobyły sporą popularność, nadal są często instalowane. Niestety, ci którzy nie wybrali jedynego słusznego rozwiązania, wraz z Creator Update muszą liczyć się z konsekwencjami. Aplikacje firm trzecich, mogą przyczynić się do niepowodzenia instalacji najnowszej dużej aktualizacji.

Jedyne słuszne menu Start.
Jedyne słuszne menu Start.

Microsoft informuje, że wybrane aplikacje modyfikujące menu Start nie są kompatybilne z Creators Update. Te aplikacje mogą przyczynić się do zawieszenia się systemu i pojawienia się czarnego ekranu podczas instalacji Creators Update. W związku z tym, że nie jest to błahy problem, Microsoft zdecydował się na wycofanie aktualizacji z Windows Update w przypadku wykrycia niezgodnych aplikacji.

Jeśli więc korzystacie z aplikacji, które modyfikują menu Start, to możecie nie widzieć aktualizacji w Windows Update. Jakie dokładnie aplikacje są niewspierane? Microsoft nie ujawnił listy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (97)