Zuckerberg zaciera ślady? Wiadomości zarządu Facebooka znikają z Messengera

Zuckerberg zaciera ślady? Wiadomości zarządu Facebooka znikają z Messengera

Mark Zuckerberg na liście najpotężniejszych ludzi na świecie z depositphotos
Mark Zuckerberg na liście najpotężniejszych ludzi na świecie z depositphotos
06.04.2018 16:55, aktualizacja: 07.04.2018 11:06

Czy Facebook jest zbyt duży, by upaść? Możliwe, że tak. Mimo ostatnich afer, wycieku danych i kolejnych wpadek Marka Zuckerberga, użytkownicy nie zaczęli masowo opuszczać serwisu społecznościowego. Do długiego grona poważnych potknięć Facebooka dołącza właśnie kolejne – Zuckerberg usunął wiadomości ze skrzynek odbiorczych innych użytkowników.

Wczoraj pisaliśmy, że skala afery z Facebookiem jest większa niż sądzono – wyciek danych ma dotyczyć aż 87 mln użytkowników. Okazało się również, że należy dobrze uważać podczas pisania ze znajomymi na Messengerze – prywatne rozmowy i zdjęcia są dokładnie skanowane przez Facebooka.

Teraz okazuje się, że na Facebooku są użytkownicy ważniejsi od pozostałych, którzy mają specjalne uprawnienia. Chodzi oczywiście o Marka Zuckerberga i kierownictwo firmy. Zwykły użytkownik nie może usuwać wysłanych wiadomości ze skrzynek innych osób. Ograniczenia nie dotyczą jednak osób zarządzających Facebookiem. Jak donosi TechCrunch, z wybranych skrzynek odbiorczych nagle zniknęły wiadomości, które Zuckerberg wysyłał w 2010 roku. Rozmowy nie zniknęły całkowicie – usunięte zostały tylko wiadomości pochodzące od szefa Facebooka. Wiadomości nie są już widoczne w dziennikach czatu i w plikach dostępnych po skorzystaniu z narzędzia Pobierz kopię swoich danych z Facebooka.

Wiadomość zniknie tylko u nas, odbiorca wciąż będzie ją widział. Niestety, nie mamy uprawnień Marka Zuckerberga
Wiadomość zniknie tylko u nas, odbiorca wciąż będzie ją widział. Niestety, nie mamy uprawnień Marka Zuckerberga

Facebook zapytany przez TechCrunch o sytuację, stwierdził, że działania zostały podjęte dla bezpieczeństwa korporacyjnego. Po włamaniu się cyberprzestępców na serwery Sony Pictures w 2014 roku i kradzieży wiadomości e-mail, Facebook wprowadził szereg zmian, aby chronić komunikację swoich menedżerów przed podobnymi atakami. Zmiany obejmują m.in. ograniczenia okresu przechowywania wiadomości Zuckerberga i reszty zarządu w Messengerze.

Rzecznik Facebooka dodaje, że dla użytkowników przeznaczona jest opcja usuwania wiadomości, ale tylko z własnych skrzynek odbiorczych. Usunięte wiadomości wciąż będą pojawiać się u pozostałych członków rozmowy. Wygląda na to, że dla zwykłych użytkowników nie działa okres przechowywania wiadomości.

Niestety, komunikator Messenger, który daje Facebookowi możliwość zmieniania rozmów użytkowników przez zdalne usunięcie wybranych wiadomości, pozostaje niezwykle popularny. Messenger ma bowiem 1,3 mld użytkowników, a charakterystyczny dźwięk nowej wiadomości słychać z większości smartfonów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)