100+ na każdą kartę. Play właśnie tak chce zachęcić do rejestracji pre-paidów

100+ na każdą kartę. Play właśnie tak chce zachęcić do rejestracji pre-paidów

100+ na każdą kartę. Play właśnie tak chce zachęcić do rejestracji pre-paidów
09.06.2016 12:09

Wprowadzony wraz z nową ustawą antyterrorystyczną obowiązekrejestracji kart pre-paid telefonii komórkowej nie wzbudził wśródinternautów entuzjazmu, a chyba wręcz przeciwnie – pomysłodawcówz rządzącej partii odsądzano od czci i wiary. W końcu ktodobrowolnie chciałby poddać się dogłębniejszej inwigilacji,udostępniając telekomom i władzom więcej informacji na swójtemat? Może się okazać jednak, że chętnych na to będzie więcej,niż sądzimy. Pomogą pieniądze, powiedzmy… 100+?

Play już w maju podjął temat przygotowań do wypełnieniaustawowegoobowiązku, informując, że przygotowuje niezbędne rozwiązania,które pomogą użytkownikom w rejestracji swoich kart. Przypomnijmy,że czasu jest niewiele – niezarejestrowane (tj. anonimowe) kartySIM mają działać do początku lutego 2017 r., później operatorzyzobowiązani są do ich wyłączenia, nawet jeśli na koncie wciążbyłyby jakieś środki. Jedynym sposobem na reaktywację będzieudostępnienie operatorowi swoich danych osobowych.

Teraz Play na swojej konferencji prasowej przedstawił swojeanalizy stanu rynku pre-paid, pokazujące skalę przedsięwzięcia. Wużyciu ma być obecnie 27 mln kart pre-paid, z których korzystaok. 10 mln osób, w tym 2 mln nieletnich. Karty te wykorzystywane sąnie tylko do rozmów, w dużym stopniu także do komunikacjimiędzymaszynowej (M2M). I uwaga: 80-90% z nich jest właśnieniezarejestrowanych.

Obraz

By zarejestrować kartę, użytkownik będzie musiał okazać wpunkcie sprzedaży dowód osobisty, na podstawie którego dooperatora zostaną przekazane imię i nazwisko oraz numer PESEL.Firmy będą musiały podać dodatkowo numery NIP i REGON. Nieobędzie się bez podpisu.

Obraz

Wymogi to niemałe, a utrata milionów klientów to cios dlakażdego operatora. Play ma już sposób na zachęcenie ludzi dorejestracji. Będzie im dawał darmowe bonusy – kwoty doładowańna rozmowy i SMS-y oraz pakiet internetowy 10 GB. Wysokość tychkwot zależy od stażu w sieci. Każdy za rejestrację dostanie nakoncie 100 złotych. Użytkownicy ze stażem od roku do dwóch latotrzymają bonus w wysokości 200 zł, w wypadku dwóch-trzech latbędzie to 300 zł, trzech do czterech lat będzie to 400 zł, zaści o stażu czterech-pięciu lat – aż 500 zł. Promocja obejmieteż użytkowników oferty Internet na kartę. Oni przy rejestracjiotrzymają konto ważne rok, z limitem 100 GB danych.

Obraz

Play obiecał wysyłać do użytkowników ostrzeżenia przedwyłączeniem niezarejestrowanych kart w określonym przez ustawęterminie. Uruchomiono też usługę pozwalającą na sprawdzeniestanu rejestracji pre-paida: należy wpisać w tym celu do telefonukodu 11149*1#.

Ilu użytkowników ta hojność skusi? Podejrzewamy że niemało.A już w przyszłym roku pewnie wzrośnie popularność usług tzw.słupów, kupujących za wino czy inny niewielki datek kartę SIM dlazainteresowanego anonimowością – przynajmniej do momentu, gdykolejna nowelizacja ustawy antyterrorystycznej za odsprzedaż tychkart nie wprowadzi sankcji karnych.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)