360 Internet Security 5.0.0.5104G

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

360 Internet Security to darmowa aplikacja antywirusowa funkcjonująca w oparciu o trzy silniki zabezpieczające — 360 Cloud Engine i QVM II Engine oraz BitDefender. Program zabezpiecza system przed takimi zagrożeniami jak wirusy, robaki, konie trojańskie czy komponenty szpiegowskie.

Program pod wieloma względami przypomina inne chińskie rozwiązanie antywirusowe — Baidu Antivirus 2013. Główne okno programu daje nam dostęp do głównych opcji konfiguracyjnych oraz umożliwia wywołanie ręcznego skanowania uruchomionych procesów i usług, jak również przeskanowania wybranych folderów i lokalizacji na dysku twardym. 360 Internet Security wyposażony został także w moduł wykluczeń, gdzie użytkownik może samodzielnie podjąć decyzję, których stron, plików i usług aplikacja nie powinna skanować.

360 Internet Security funkcjonuje domyślnie w oparciu o dwa silniki działające w chmurze oraz jeden lokalny bazujący na technologi BitDefender. Silniki w czasie rzeczywistym skanują wszystkie kopiowane, odczytywane i zapisywane dane. Dodatkowo aplikacja 360 Internet Security monitoruje podłączane urządzenia USB, filtruje przeglądane strony WWW oraz sprawdza wszystkie pliki pobierane za pośrednictwem przeglądarek.

360 Internet Security oferuje mechanizm kwarantanny, odpowiedzialny za przechowywanie podejrzanych plików bez obawy o rozpowszechnianie się infekcji, a także mechanizm raportowania wszystkich zdarzeń. Producent wyposażył dodatkowo aplikację w moduł anti keyloger oraz system monitoringu dostępu do kamerki internetowej zainstalowanej w systemie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Przyjemny interfejs
Mnóstwo fałszywych alarmów
ocena użytkownika

Niestety,po długim używaniu "360" zauważyłem, że z programem dzieje się żle.Po kolejnych aktualizacjach,zaczęło przybywać mnóstwo fałszywych alarmow.Przy przeinstalowaniu systemu, program przyczepił się do notepad exe.Nie pomogło wyłączenie i white list.W efekcie straciłem notepad.Wyliczę,inne alarmy:wszystkie programy pobierane z DP,przywracznie systemu,explorer exe.Po zainstalowaniu ESETA wszystko wróciło do normy.Po tych doświadczeniach,programu nie polecam. .

08.05.2015 13:18 | Recenzja do wersji 5.0.0.5104G
szybki, dobra wykrywalność wirusów, ładna oprawa, nie zasypuje nas powiadomieniami typu "Baza wirusów została automatycznie zaktualizowana",
zdarzało się, że program wykrył wirus dopiero po ręcznym uruchomieniu skanowania.
ocena użytkownika

Używam tego antywirusa. I moim zdaniem jest to najlepszy darmowy antywirus. Posiada bardzo dobre silniki skanujące (BitDefender, Avira), które razem działają wyśmienicie. Przeciwko wirusom program zapewnia ochronę na poziomie 99%. Nieco gorzej radzi sobie z malware - 97%.

Pomimo wiadomej przeszłości firmy Qihoo, nie znalazłem żadnych wzmianek aby dalej była kontynuowana ich praktyka śledzenia użytkownika. Prawdopodobnie zaprzestali te praktyki po aferze, która wynikła z tego powodu.

Wracając do antywirusa, bardzo szybki, umożliwia szybkie skanowanie. Jednak czasami zdarza mu się wykryć wirusa dopiero po ręcznym uruchomieniu skanowania. Wiele osób zgłosiło ten błąd w feedbacku dla Qihoo, więc myślę, że szybko zostanie to naprawione.

Jako ciekawostkę można zaliczyć posiadanie przez niego mechanizmów do optymalizacji komputera.

Nie zmienia to faktu, że antywirus jest porządny, szybki, DARMOWY.

12.04.2015 09:28 | Recenzja do wersji 5.0.0.5104G