360 Internet Security 360 Internet Security 5.0.0.5104G

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

360 Internet Security to darmowa aplikacja antywirusowa funkcjonująca w oparciu o trzy silniki zabezpieczające — 360 Cloud Engine i QVM II Engine oraz BitDefender. Program zabezpiecza system przed takimi zagrożeniami jak wirusy, robaki, konie trojańskie czy komponenty szpiegowskie.

Program pod wieloma względami przypomina inne chińskie rozwiązanie antywirusowe — Baidu Antivirus 2013. Główne okno programu daje nam dostęp do głównych opcji konfiguracyjnych oraz umożliwia wywołanie ręcznego skanowania uruchomionych procesów i usług, jak również przeskanowania wybranych folderów i lokalizacji na dysku twardym. 360 Internet Security wyposażony został także w moduł wykluczeń, gdzie użytkownik może samodzielnie podjąć decyzję, których stron, plików i usług aplikacja nie powinna skanować.

360 Internet Security funkcjonuje domyślnie w oparciu o dwa silniki działające w chmurze oraz jeden lokalny bazujący na technologi BitDefender. Silniki w czasie rzeczywistym skanują wszystkie kopiowane, odczytywane i zapisywane dane. Dodatkowo aplikacja 360 Internet Security monitoruje podłączane urządzenia USB, filtruje przeglądane strony WWW oraz sprawdza wszystkie pliki pobierane za pośrednictwem przeglądarek.

360 Internet Security oferuje mechanizm kwarantanny, odpowiedzialny za przechowywanie podejrzanych plików bez obawy o rozpowszechnianie się infekcji, a także mechanizm raportowania wszystkich zdarzeń. Producent wyposażył dodatkowo aplikację w moduł anti keyloger oraz system monitoringu dostępu do kamerki internetowej zainstalowanej w systemie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybki, ergonomiczny
W jakiś sposób powodował u mnie BlueScreeny- być może jakaś niezgodność?
ocena użytkownika
04.11.2018 19:48 • Recenzja do wersji 5.0.0.5104G

Zachęcony opiniami użytkowników, chciałem wypróbować ten antywirus. Używałem go krótko, bo około tygodnia na kompie z Win7 64bit. Do plusów mogę zaliczyć jego niskie wykorzystywanie Ramu i dość szybkie działanie. Teraz minusy. Niestety w ciągu tego czasu- kilku dni, miałem pięć czy sześć BlueScreenów plus dwa razy "Gubienie" Wi-Fi. Pomagał restart komputera. Wcześniej w ogóle nie miałem takich problemów. Wracam do starego dobrego Avasta- trochę jak syn marnotrawny, bo od wielu lat dobrze mi służył ;) Pozdrawiam, Adrian.

Przyjemny interfejs
Mnóstwo fałszywych alarmów
ocena użytkownika
08.05.2015 13:18 • Recenzja do wersji 5.0.0.5104G

Niestety,po długim używaniu "360" zauważyłem, że z programem dzieje się żle.Po kolejnych aktualizacjach,zaczęło przybywać mnóstwo fałszywych alarmow.Przy przeinstalowaniu systemu, program przyczepił się do notepad exe.Nie pomogło wyłączenie i white list.W efekcie straciłem notepad.Wyliczę,inne alarmy:wszystkie programy pobierane z DP,przywracznie systemu,explorer exe.Po zainstalowaniu ESETA wszystko wróciło do normy.Po tych doświadczeniach,programu nie polecam. .