r   e   k   l   a   m   a
reklama

40 milionów sprzedanych licencji Windows 8 — będzie rekord?

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

O Windowsie 8 można mieć różne zdanie, ale nie zmienia to faktu, że od jego premiery pod koniec października zakupiono już 40 milionów licencji na system — o czym przy okazji wystąpienia na trwającej konferencji technologicznej Credit Suisse 2012 skrzętnie poinformował Microsoft. Firma jest więc na dobrej drodze, aby przebić wynik systemu Windows 7, którego przypomnijmy w dwa miesiące sprzedano 60 milionów licencji.

Gigant z Redmond pochwalił się ponadto, że użytkownicy komputerów znacznie chętniej dokonują aktualizacji systemu do „ósemki”, w porównaniu do niegdysiejszego przechodzenia na „siódemkę” — ostatnio podawana liczba 4 milionów sprzedanych aktualizacji jest już na pewno dużo wyższa, niemniej Microsoft szczegółowego „rozliczenia” nie dokonuje. Nie wiadomo stąd przykładowo, ile z tych 40 milionów to licencje sprzedane producentom sprzętu, a więc Windowsów 8, na których swoich rąk nie położyli jeszcze dotąd tak naprawdę konsumenci.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial