Blog (762)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)
@lordjahuPodkładki XXL od Natec — tanie i zadziwiająco dobre

Podkładki XXL od Natec — tanie i zadziwiająco dobre

21.11.2019 15:46, aktualizacja: 22.11.2019 19:13

Minął już ponad rok, od kiedy przerzuciłem się z małej, ergonomicznej podkładki na rzecz wielkogabarytowej. Odkąd zacząłem korzystać z Time Zone Map Maxi, nie wyobrażam sobie pracy i zabawy w zaciszu domowym, na tak dużej i wygodnej podkładce. Odpowiedni wybór nigdy nie jest prosty, gdyż trzeba wziąć pod uwagę rozmiar blatu oraz przede wszystkim — fakturę podkładki, gdyż nie każdy potrafi się odnaleźć na miękkiej strukturze. Ale ja tak :)

Dotychczas miałem na warsztacie różnorakie podkładki. Miękkie, twarde, materiałowe ... każda z nich skierowana do innego użytkownika i jego osobistych preferencji. W pracy korzystam dla przykładu z Coolermaster RGB Hard Gaming Mouse Pad i choć nie zwracam uwagi na podświetlenie, to mocno cenię ten model za twardą powierzchnię. Ta fenomenalnie sprawdza się w programach graficznych, jak i podczas montowania filmów. A w domu? Wymagania wcale nie są wysokie - duża, materiałowa, wysokiej jakości a przede wszystkim ... tania.

Duża i przystępna cenowo

Tak właśnie trafiłem na dwie nowe podkładki marki Natec. Poprzednia, o której wspominałem, charakteryzowała się wysokiej jakości wykonaniem, materiałowym obszyciem oraz gumowym podkładem na biurko, uniemożliwiającym się jej przesuwanie. Tym razem producent postanowił nie zmieniać designu dobrze sprzedającej się podkładki, a postawił na lekkie jej odświeżenie. Tak powstały m.in HI, I'M SCIENCE oraz HI, I'M DISCOVERIES, które bez problemu zakupimy za około ~49 zł.

689831

Obie podkładki posiadają te same wymiary: 80 x 40 cm i grubości 3 mm. Również obie posiadają to samo, materiałowe obszycie a pod spodem gumową powłokę. Producent zadbał tym razem o przedstawienie innej grafiki, która mogłaby się spodobać młodszej kadrze graczy: uczniom.

689833

Na mojej podkładce Natec, z której korzystam już ponad rok mam rozrysowaną mapę świata wraz z podanymi strefami czasowymi oraz nazwami krajów. Podkładka bardzo fajnie wpasowywała się w drewniane biurko, a dzisiaj idealnie wtapia się w biurko gamingowe od Genesis.

689835

Grafiki do wyboru

Rok użytkowania mocno nie zniszczył powierzchni mojej dotychczasowej podkładki. Oczywiście zdarzało mi się na nią wylać płyny czy miała tendencje do przyciągania kurzu, ale dzięki prostemu sposobowi na spieranie, nic nie stało na przeszkodzie, by ją od czasu do czasu wyczyścić.

689838

W modelu Science podkładka wygląda jak uczniowska tablica z notatkami, na której znajdziemy Układ Okresowy Pierwiastków oraz mniej i bardziej użyteczne wzory. Na Discoveries mamy za to podział mapy na państwa, wraz z ukazaniem dawnych szlaków morskich oraz sławnych galeonów podróżujących po tych wodach.

689840

Obie podkładki są tanie i oferują dobre warunki do pracy i zabawy. Na co dzień korzystam z jednej z nich, rozgrywając partie w wymagające gry wieloosobowe oraz pracując w programach montażowych. Jak ktoś poszukuje wartej uwagi podkładki pod gryzonia, to polecam zapoznać się z linią Natec lub osobiście pomacać je w sklepie.

689842

Opinia blogersko-testerska

Wbrew obiegowej opinii, nie widzę różnicy między modelem za 50 zł a dla przykładu Razer'em oraz Corsair'em za 200 zł. Ta sama tkanina, obszycie, guma ... tylko bardziej kolorowy brand marki. Wybierajmy podkładki z głową*.

* - ale nie dosłownie :)

Mi dla przykładu tak duża podkładka umila czas przy przedpremierach :)
Mi dla przykładu tak duża podkładka umila czas przy przedpremierach :)
SprzętGryHobby
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)