Blog (762)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)

Zastanawiasz się nad zakupem oczyszczacza powietrza? Poznaj technologię Plasmacluster!

@lordjahuZastanawiasz się nad zakupem oczyszczacza powietrza? Poznaj technologię Plasmacluster!25.03.2021 22:27

Jeśli śledzicie moje wpisy, zapewne mieliście okazję przeczytać moje wrażenia z użytkowania oczyszczacza powietrza Sharp UA-HD50E-L. Tuż po zrecenzowaniu tego produktu, tak bardzo było nam żal się z nim rozstawać że postanowiliśmy takowy sprzęt sobie sprawić. Nie ukrywam, że przez prawie rok owocnego użytkowania urządzenia, zauważyliśmy, że powietrze w mieszkaniu bardzo się polepszyło, co przełożyło się na mniejszą elektrostatykę oraz lepsze samopoczucie.

Bardzo doceniłem tę markę za bardzo dobrej jakości wykonane produkty oraz ich żywotność, która idąc w parze z częstym czyszczeniem, na bardzo długo zachowują swoje właściwości. Nie chciałbym jednak by ten wpis był odbierany jako reklama Plasmacluster, ale jako wyjaśnienie - Wam czytelnikom - dlaczego warto zainwestować w urządzenia z tą technologią.

Wyjaśnienie terminologii

Technologia ta została opracowana i opatentowana przez markę Sharp w 2000 roku. Jej głównym założeniem jest zbilansowanie bezpiecznej jonizacji powietrza, inspirowanej naturalnymi cyklami zachodzącymi w przyrodzie. Od ponad 20 lat prowadzone są niezależne badania potwierdzające jej skuteczność oraz wszechstronne jak widać, zastosowanie. Podczas procesu jonizacji, wytwarzane zostają bowiem jony dodatnie oraz ujemne, rozprowadzane są po pomieszczeniu, skupiają się wokół zanieczyszczeń, by spowodować ich rozkład i neutralizację.

720604

Warto jednak dodać, że takowymi zanieczyszczeniami w powietrzu są nie tylko drobnoustroje i alergeny, ale także bakterie oraz wirusy. Tak, wiem o czym myślicie. Owszem. Także te związane z koronawirusem mogą zostać przez taką technologię, może nie całkowicie usunięte, ale drastycznie zminimalizowane. Nie chcę jednak wchodzić na tę niepewną ścieżkę domysłów, gdyż brak mi jakichkolwiek statystyk z badań w tym zakresie, jednak mogę z całą pewnością stwierdzić, że odkąd zacząłem korzystać z tej technologii w domu, drastycznie zmniejszyła się moja podatność na alergeny i kurz. Nie zapominajmy, że oczyszczone i najonizowane w ten sposób powietrze jest nie tylko rześkie i orzeźwiające. Jest przede wszystkim zdrowe!

720606

Zalety technologii Plasmacluster

System ten pomaga usunąć z powietrza przykre zapachy w domu, alergeny, roztocza, bakterie, a także wirusy które ostatnimi czasy bardzo źle wpływają na naszą odporność ... szczególnie w czasie pandemii. Jonizacja oferowana przez urządzenia z tą technologią, jest w stanie zapewnić naszemu organizmowi bardzo dobre warunki bytowania, pracy, a nawet zdrowego snu. Najważniejszymi zaletami są dla przykładu:

  • oczyszczanie powietrza z alergenów
  • skuteczność w eliminacji bakterii i wirusów
  • eliminacja nieprzyjemnych zapachów
  • neutralizacja pleśni i grzybów
  • zmniejszenie elektrostatyki
  • ochrona przed smogiem
  • poprawa kondycji skóry
  • ogólna poprawa samopoczucia i zdrowia

Po więcej informacji o technologii odsyłam na stronę producenta, a zainteresowanych do sklepów. Od roku mam urządzenie wspierające tę technologię i dziś nie wyobrażam sobie, bym miał z niego nie korzystać. Umila ono codzienną pracę zdalną małżonki, a i wpływa bardzo kojąco na moją alergię, zatoki a przede wszystkim samopoczucie. Nasz psiak również czuje się o wiele lepiej. Zawsze warto inwestować w zdrowie ... tym bardziej teraz, gdy Pandemia przypiera nas coraz mocniej do muru.

SprzętTelefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)