Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

Kolejne pół roku blogowania za mną.

@Shaki81Kolejne pół roku blogowania za mną.20.08.2012 11:34

No to się pochwalę

Jak ten czas leci. Dopiero co pisałem podsumowanie pierwszego roku mojego blogowania, a tu już kolejne pół roku strzeliło jak z bicza. No więc zapraszam do podsumowania kolejnego półrocza na DP. Po ostatnim podsumowaniu postanowiłem dwie rzeczy a mianowicie po pierwsze małe usystematyzowanie wpisów, co mi się udało bo zawsze pierwszy wpis w kolejnym miesiącu to wywiad a drugi wpis to specjalista ds. teleinformatycznych. Zawiera się w tym również drugie postanowienia a mianowicie wskrzeszenie serii "Blogger od kuchni", którą rozpoczął Winters4TW. Chwaląc się dalej :) udało mi się (jak poprzednim razem) publikować jeden wpis w każdym tygodniu, dzięki czemu moja systematyczność jest na dobrym poziomie:).

Blogerzy

Seria wywiadów była strzałem w dziesiątkę ponieważ temat ten co miesiąc wywołuje spore zainteresowanie wśród czytelników mojego bloga. W czasie ostatniego półrocza zostało opublikowanych 6 wywiadów licząc po kolei byli to djfoxer, Ave5, Banan, Meszuge, lukasamd, MaXDemage. Każdy z tych wywiadów wywołał spore zainteresowanie. Widać, że czytelnicy są ciekawi ludzi, którzy tworzą naszego bloga.

Specjalista ds...

W sumie na blogu jestem znany z serii "Specjalista ds. teleinformatycznych" postanowiłem więc, że co miesiąc będzie jeden wpis na temat mojej pracy. W ostatnim okresie powstało 6 wpisów specjalisty. W tej serii pisałem o o praktykancie, który uczył się u mnie przez miesiąc. Ciekawe doświadczenie dla mnie. Kolejny wpis to wdrożenie systemu ewidencji pracy, następnie opisałem jak to mojej pracy przenoszono laboratorium. Efekty tego były dla mnie niezbyt ciekawe. Ja się narobiłem jak osioł, a kto inny zebrał śmietankę. Chwilowo nic ciekawego nie działo się u mnie w szpitalu opisałem więc jak wyglądała praca informatyka w Irlandii, gdzie przez pewien czas piastowałem takie stanowisko. Wracając do polskiej rzeczywistości napisałem jak to się wdraża "nowe komputery" u mnie w firmie. Na koniec popełniłem kilka zdań o stażycie, który współpracuje ze mną od jakiegoś czasu.

I tak bez tematu

Oprócz wywiadów i specjalisty pisałem na tematy różne. Tutaj pozwoliłem sobie na dość dużą rozbieżność tematów, oczywiście wszystko związane z IT. Na początek przedstawiłem jakie loga serwował nam Microsoft od początku istnienia Windowsa na rynku. W marcu byłem na konferencji GigaCon, którą opisałem dość szczegółowo. Jako, że na co dzień używam Opery napisałem kilka słów o jej działaniu. Opisałem również swoje przemyślenia na temat uzytkowników dobrych programów, co większości czytelników się nie spodobało. Ale cóż każdy ma prawo do swoje zdania. I to zawszę uszanuje. Opisałem też moją krótkotrwałą przygodę z iPhone'm i wiem, że raczej takiego sprzętu nie kupię, no chyba, że kiedyś zmienię zdanie:). Rozważałem również poziom komentarzy, które pojawiają się na znanych portalach. Myślałem że wydania alfa i beta to był lepszy pomysł niż dzisiejsze kilkanaście rodzajów wydań testowych. Jednakże Wasze komentarze przekonały mnie, że się myliłem. Zrobiłem również przegląd jakie loga Microsoft prezentował w wersjach serwerowych Windowsa. Wpis, który uważam za najlepszy w tym półroczu to temat Gadu Gadu, który wywołał lawinę komentarzy, w większości krytykujące mój tok rozumowania. Opisałem również "moje" przygody z funkcją recovery w laptopach. Na koniec napisałem małą relację z Hot Zlotu 2012 oraz zrobiłem analizę spamu, który twierdził, że zostałem milionerem.

Co dalej?

Moje koronne tematy (wywiad i specjalista) będą się pojawiać. Mam pomysł na nową serię, ale jeszcze temat ten się rodzi w bólach i nie wiem kiedy pojawi się na blogu. Oprócz tego mam zamiar również w dalszym ciągu poskakać po rożnych tematach związanych z nowymi technologiami.

I juz na prawdę na koniec

Podsumowując suchymi liczbami:

  • Ilość wpisów – 24
  • Ilość komentarzy (ogółem) – 620
  • Średnia ilość komentarzy dla wpisów – 25
  • Ilość wyświetleń (ogółem) – 415768
  • Średnia ilość wyświetleń dla wpisów – 1732

Wpis, który uważam za jeden z lepszych miał pomad 3500 wyświetleń - nieźle :)

W stosunku do poprzedniego okresu ilość wpisów bardzo podobna, Natomiast liczba wyświetleń poszczególnych wpisów prawie potroiła się się.

Na 24 opublikowane wpisy 20 pojawiło się na stronie głównej.

Dziękuje więc wszystkim za wszystkie słowa otuchy i komentarze których sporo się pojawiło w tym czasie . DZIĘKI.

Spis treści całości mojego blogowania znajduje się tutaj.

Hobby
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)