Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

To już 5 lat męczę Was moimi wpisami

@Shaki81To już 5 lat męczę Was moimi wpisami22.02.2016 12:40

Od początku mojego blogowania (tj. luty 2011) męczę Was kolejnymi wpisami co tydzień. Okazuje się, że w tym miesiącu wypada dokładnie 5 lat, a więc mała półokrągła rocznica mojego blogowania. W tym czasie mój dorobek stał się dość spory. Miałem wpisy raz lepsze, raz gorsze, ale zawsze miałem pozytywne wsparcie od Was moi drodzy czytelnicy, za co bardzo Wam dziękuje, bo jeną z największych motywacji dla mnie do dalszego pisania są właśnie Wasze komentarze. No dobra zrobiło się lekko sentymentalnie, wróćmy jednak do konkretów. Od ostatniego podsumowania minęło pól roku czas więc zobaczyć, co tym czasie dobrego (bądź nie) urodziło się na moim blogu.

583116

Specjalista ds. teleinformatycznych

Na ostatnim ColdZlocie usłyszałem od jednego z blogerów, że seria Specjalisty jest pewnego rodzaju fenomenem na blogach technologicznych (nie tylko na dobrych programach) w Polsce ponieważ jeszcze nikt nie pisał na jeden temat tak długo i temat ten nie nudził się odbiorcą. Strasznie połechtało to moje ego:). Do tego w ostatnim podsumowaniu najlepszych blogerów stycznia kolejny wpis z tej serii dostał wyróżnienie. No ale może po kolei. Gdzieś tam kiedyś poużalałem się nad sobą jaki to ja jestem nieszczęśliwy w swojej pracy, później podsumowałem pracę kolejnego mojego pracownika, który niestety nie zagrzał u mnie zbyt długo miejsca. Kolejny wpis z tej serii to opis mojego typowego tygodnia pracy, kiedyś już coś takiego opisałem i teraz po jakimś czasie miło było do tego wrócić. Z końcem poprzedniego roku trza było napisać raport co zrobiłem w 2015 roku. Niedawno pochwaliłem się nowym pracownikiem w dziale IT szpitala.

Amiga

W zeszłym roku starałem się napisać nieco o Amidze, nie szło mi to najlepiej, ale zawsze jakoś:. Tak więc w drugim półroczu pojawiło się kilka wpisów o "przyjaciółce". Na dobry początek pisałem o Amidze 1200, później było kilka słów o CDTV. Następnym modelem o którym wspomniałem to CD32, a na koniec powstało małe kompendium wiedzy na temat Amigi podzielone na kolejne lata. Z końcem roku zakończyłem pisanie o Amidze.

Wywiady

Kolejnym tematem lubianym przez moich czytelników są wywiady z popularniejszymi blogerami naszej platformy blogowej. W ostatnim czasie powstało kilka wywiadów, a osoby z którymi rozmawiałem to siw, mktos, Berion. Na koniec roku powstało podsumowanie wywiadów z całego 2015 roku. A w tym roku chyba trzeba będzie poszerzyć grono osób, bo wartościowych blogerów coraz mniej i z wywiadu na wywiad mam coraz większy problem z doborem kolejnej osoby, ale spoko seria wywiadów żyje nadal.

Małe retro i kanały YouTube, które mnie zainteresowały

Wraz z początkiem nowego roku na moim blogu pojawiły sie dwi kolejne serie, które będą pojawiały się bardzo nieregularnie, a mianowicie małe retro (tutaj chciałbym opisać stare sprzęty, lub rozwiązania IT, które odeszły do lamusa) oraz spis kanałów YT, które osobiście subskrybuje i polecam dla innych. Z serii małe retro pojawił sie na razie jeden wpis a mianowicie kilka słów o telegazecie. Natomiast z serii polecanych kanałów pojawiły sie dwa wpisy. W pierwszym proponowałem oficjalne kanały dużych korporacji IT, w drugim poleciłem, kilka kanałów motoryzacyjnych. Kolejne wpisy do tych dwóch serii będą pojawiały się w dość nieregularnych odstępach.

Sprzęt

Pod koniec zeszłego roku redakcja ogłosiła kolejną odsłonę serii "przetestuj sprzęt od Intela ", kolejny raz udało mi się załapać na testy tym razem pojawił się u mnie laptop Dell'a o symbolu Latitude 7350 wraz z bezprzewodową stacja dokującą Dell Wireless Dock. Ciekawy zestaw, którym mogłem przez chwilę się pobawić. Dzięki tym testom powstało 5 wpisów (wstęp, czyli opis co zawiera testowany zestaw, walkę z połączeniem dwóch urządzeń ze sobą, kilka reinstalacji systemu, później były moje rozważania czy ten laptop ma sens w biznesie a na koniec pojawiło się kilka słów podsumowania ), które chyba dobrze wyczerpały temat testów. Swoją droga to chyba redakcja zapomniała o zakończeniu tych testów, chyba, że ja coś przegapiłem.

No i tak ogólnie

Oczywiście oprócz serii pojawiło się kila luźnych wpisów, w których rozważałem różne aspekty IT. Na dobry początek przeprowadziłem kolejny test najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Pewnie w tym roku pojawi się kolejny taki test. Drugi temat to taki szybki "wykop" tego jak polscy internauci traktują oficjalne strony Microsoftu. Kolejny temat to zbiór kilku porad jak kupić dobrego laptopa, przed świętami taki wpis jak znalazł dla kupujących nową zabawkę:). Jeszcze w starym roku złożyłem jeszcze życzenia świąteczne i powspominałem trochę jak nasz portal wyglądał na przestrzeni kilku ostaniach lat. Wraz z nowym rokiem powstały tylko 3 wpisy, ale wszystko jeszcze przede mną:). W nowy roku stworzyłem nowy spis treści, ponarzekałem na nowe Gwiezdne Wojny a ostatnio walczyłem z programem dosowym, którego usilnie chciałem uruchomić na Windowsie.

No i coś na koniec

Na koniec zawsze wrzucam kilka suchych faktów odnośnie mojego bloga tym razem nie będzie inaczej a wiec w tym półroczu wyglądało tak:

  • Ilość wpisów – 30 (trochę lepiej niż poprzednio)
  • Ilość komentarzy (ogółem) – 496 (ponad 50 mniej)
  • Średnia ilość komentarzy dla wpisów – 16 (to i średnia gorsza)
  • Ilość wyświetleń (ogółem) – 76724 (ponad 1/3 mniej niż w poprzednio)
  • Średnia ilość wyświetleń dla wpisów – 2558 (zaś o wiele słabiej)
  • Jeden wpis osiągnął ponad 8000 wyświetleń - Dzięki
  • Na 30 opublikowanych wpisów 20 pojawiło się na stronie głównej bloga, a 1 na stronie głównej portalu

Jak zwykle na koniec mojego wpisu podrzucę link do spisu treści mojego blogowania (wiem, wiem ta regułka zaczyna byc nidna:)) i zapraszam do czytania moich kolejnych wpisów. Mając na uwadze młodych blogerów (tych starszych zresztą też:)) polecam zapoznać się z tym wpisem, wasze wpisy tylko na tym zyskają, bo niektóre pomimo świetnej treści formatowanie mają bardzo niepoprawne. Ponadto polecam ten wpis na forum gdzie nasz admin forumowy Semtex opisał w przystępny sposób jak wrzucać grafikę na naszego bloga. Pozdrawiam Shaki81

Hobby
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)