r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AMD Radeon HD 6800 - druga generacja kart graficznych z DirectX 11

Strona główna Aktualności

W labie dobrychprogramów tym razem coś dla amatorów cyfrowej rozrywki - test porównawczy reprezentantów drugiej generacji kart graficznych AMD obsługującej DirectX 11, czyli serii AMD Radeon HD 6800.

Firma AMD wypuszczając serię kart Radeon HD 5000, pierwszą zgodną z bibliotekami DirectX 11, narobiła sporego zamieszania na rynku kart graficznych. Nie dość, że zepchnęła konkurencję na dalszy plan (realna konkurencja ze strony NVIDII pojawiła się prawie pół roku później w postaci układu Fermi!) to na dodatek odzyskała znaczący udział w rynku. Niestety po tym spektakularnym sukcesie AMD nieco przyspało. W tym czasie NVIDIA poprawiła swojego pierworodnego, wypuszczając na rynek całkiem udaną serię kart bazującą na zmodyfikowanym układzie G104. Wymusiło to na AMD opracowanie kart, które mogłyby stanąć w szranki z kartami NVIDII. Tak oto światło dzienne ujrzała seria kart Radeon HD 6800.

Zapraszamy do lektury testu porównawczego kart Sapphire HD 6870 1GB i Sapphire HD 6850 1GB Toxic opublikowanego w naszym labie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.