Adium Adium 1.5.10.4

Strona główna Mac Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
P​obierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Adium to komunikator, dzięki któremu połączymy się z wieloma kontami w wielu sieciach jednocześnie. Dzięki temu programowi możliwe są rozmowy ze znajomymi w sieciach ICQ, AOL, MobileMe, MSN, XMPP (Również Gmail, Facebook i Live Journal), Yahoo!, Sametime, Groupwise, QQ, Gadu-Gdau, Bonjour (iChat), MySpace, IRC i Twitter. W większości z nich możliwe jest również przesyłanie plików i nawiązywanie szyfrowanych połączeń.

Podstawową zaletą tego komunikatora jest nieograniczona ilość kont, jaką możemy zarejestrować, niezależnie od sieci. Poza tym Adium posiada ogromną bibliotekę dodatków, takich jak ikonki statusów, ikonki sieci, skórki listy kontaktów i zakładek rozmów, zestawy dźwięków i, na koniec, bogactwo skryptów, które pomogą wykonać mniej lub bardzie przydatne czynności. Dzięki skryptom możemy umieścić w statusie tytuł słuchanej piosenki, odliczanie, lub będziemy wysyłać wiadomości zaszyfrowane (na przykład rot13) czy też napisane do góry nogami.

Lista kontaktów Adium wyświetla kontakty w grupach i posiada możliwość łączenia ich w metakontakty (kontakty wielu kont pod jedną nazwą). Trwają prace nad pełną integracją Adium z książką adresową OS X, ale program rozwija się bardzo powoli.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!