After Effects CS3 Professional preview do pobrania

Strona główna Aktualności

O autorze

Adobe After Effects to profesjonalne narzędzie do tworzenia ruchomej grafiki, animacji oraz efektów specjalnych. Program wyposażony jest w narzędzia, które w połączeniu z setkami przygotowanych szablonów animacji i efektów, dają praktycznie nieograniczone możliwości, jeżeli chodzi o montaż, korektę, czy zastosowanie efektów specjalnych w video.

Dziś udostępniona do pobrania została wersja CS3 Professional preview. Z wersji tej skorzystać mogą użytkownicy posiadający licencje na poprzednią wersję After Effects 7.0 Standard lub Professional, Adobe Production Studio Standard i Premium, Adobe Video Bundle lub Adobe Web Bundle - dotyczy to zarówno licencji pełnych, upgrade oraz edukacyjnych. Aby z After Effects CS3 Professional preview skorzystać należy przy instalacji wprowadzić klucz pochodzący z wymienionych wyżej aplikacji.

Wraz z nową wersją pojawiają się nowe narzędzia, takie jak Puppet, które daje nam możliwość ugniatania, lub rozciągania obrazów, lub tekstu jak pacynki. Opcja, która jak się może wydawać jest mało efektywna, wraz z narzędziami do unieruchamiania i kontroli głębokości obszarów danego obiektu prezentuje się naprawdę ciekawie. Kolejną nowością w After Effect's jest Brainstorm. Dzięki temu narzędziu po podaniu mu zakresu działania w postaci preferowanych parametrów animacji lub konstrukcji, zostaną nam zaprezentowane najróżniejsze wariacje, na których od razu możemy zacząć pracę.

W całym Creative Suite 3 Adobe postawiło na jak największą integrację pomiędzy poszczególnymi aplikacjami pakietu. Nie będzie więc najmniejszego problemu przy importowaniu projektów z innych aplikacji oznaczonych numerem trzy. Oczywiście importując zachowany zostanie podział obiektów wraz z ich stylami i właściwościami. Należy także wspomnieć o rozbudowaniu możliwości importowania i stosowania mask. Możemy na przykład importować ścieżki z Photoshop'a czy Illustrator'a i używać ich, jako maski w naszym video. Pojawiła się także możliwość importowania animacji flash, która obsługuje kanały alfa plików.swf. Umożliwiono także przenoszenie informacji o klatkach kluczowych, co ułatwia synchronizację obydwóch projektów.

After Effects CS3 Professional preview pobrać można ze strony labs.adobe.com

© dobreprogramy

Komentarze