Aktualizacja klawiatury SwiftKey – jak ustawić własną grafikę w tle?

Strona główna Aktualności

O autorze

Dostępna jest nowa wersja popularnej klawiatury SwiftKey. Wśród nowości znajdziemy m.in. możliwość ustawiania własnych zdjęć w tle klawiatury. Pojawiło się też wsparcie dla nowych języków.

Wygląd klawiatury można było już wcześniej dostosować do własnych preferencji: producent oprogramowania udostępnia wiele tematów kolorystycznych. Nowością, którą znajdziemy w ustawieniach, jest możliwość zaprojektowania swojego przy użyciu zdjęć pochodzących z naszej galerii.

W celu zmiany wyglądu klawiatury wchodzimy w ustawienia aplikacji. Następnie należy pacnąć przycisk Motywy. Na ekranie pojawi się galeria z gotowymi motywami do wyboru. Na górnym panelu znajdziemy dwie pozostałe zakładki. Są to kolejno Twoje oraz Niestandardowy. Wchodząc w tę ostatnią, pojawi się okno Zaprojektuj nowy motyw.

Po dodaniu zdjęcia z naszej galerii umieszczony na dole ekranu suwak umożliwi ustawienie ciemności w tle. Przed ostatecznym zatwierdzeniem projektu klawiatury możemy jeszcze włączyć jej obramowanie. Ostatnią funkcją są Symbole, które pozwalają na naniesienie symboli i cyfr na widok klawiszy.

Oprócz możliwości wstawiania zdjęć aktualizacja dodaje kolejne języki do słownika. Wśród nich znajdziemy m.in. griko, nepalski, marawi, osetyjski, sango, żmudzki, saramakański, tok pisin czy voro.

Aplikacja SwiftKey w wersji na iOS-a oraz Androida dostępna jest w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy
s