Android Auto ma problem – miesza okładki odtwarzanych albumów

Strona główna Aktualności
Android Auto ma problem z mieszaniem grafik albumów, fot. Oskar Ziomek
Android Auto ma problem z mieszaniem grafik albumów, fot. Oskar Ziomek

O autorze

Android Auto ma problem z poprawnym wyświetlaniem grafik albumów. Jak donoszą użytkownicy na reddicie, system w niektórych przypadkach pokazuje niewłaściwe okładki podczas odtwarzania muzyki. Co ciekawe, wszystko wskazuje na to, że problem nie jest powiązany z konkretnymi aplikacjami i występuje niezależnie od użytego odtwarzacza.

Na problem Androida Auto z odtwarzaczami zwrócił uwagę serwis autoevolution. Użytkownicy skarżą się, że usterka występuje najczęściej podczas szybkiego przeskakiwania pomiędzy utworami między innymi w YouTube Music czy Spotify. Okazuje się jednak, że problemem nie są aplikacje do strumieniowania muzyki. Ta sama usterka pojawia się bowiem także podczas korzystania na przykład z Powerampa do odtwarzania lokalnych plików.

Na tę chwilę nie wiadomo, co może być przyczyną opisywanego błędu, ale ponieważ jest wspólny dla wszystkich odtwarzaczy zgodnych z Androidem Auto, wszystko wskazuje na usterkę właśnie po stronie systemu Google'a. Rozwiązanie może się więc pojawić wraz z nową wersją aplikacji, która najpewniej zostanie pokazana w najbliższych tygodniach (od stycznia 2020 roku pojawiło się 5 dużych wersji Androida Auto).

Opisywany problem z okładkami płyt nie jest jedynym błędem, który dotyka użytkowników Androida Auto. W systemie wciąż nie działa poprawnie sterowanie głosem, ale lektor od kilku miesięcy miesza języki odczytując wiadomości. Ciekawe, ile jeszcze czemu minie, nim tak istotne usterki zostaną wyeliminowane.

Aplikację Android Auto oraz Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s