reklama

Angry Birds zyskuje na świątecznej popularności tabletów

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Tablety cieszą się coraz większą popularnością, wygryzając z rynku netbooki, nie dziwi więc, że w minionym okresie gwiazdkowym pod choinki trafiło dużo urządzeń tego typu, a także smartfonów. Liczby mówią same za siebie — 25 grudnia aktywowano na świecie przeszło 17,4 milionów sprzętów z Androidem lub iOS na pokładzie, z cyfrowych rynków Google i Apple pobrano zaś 328 milionów aplikacji. Z obrotu spraw radują się m.in. twórcy Angry Birds.

Końcówka roku była dla nich zdecydowanie udana, bo gry z serii wciąż są w czołówce, jeżeli o pierwsze aplikacje instalowane na nowych „dotykowcach” chodzi. W okresie od 22 do 29 grudnia zanotowano 30 milionów pobrań, z czego 8 milionów w samo Boże Narodzenie (dla porównania, w zeszłym roku było to 6,5 miliona). Rovio ładnie składa sobie liczby do kupy, zauważając, że oznacza to jedną grę Angry Birds lub Bad Piggies instalowaną na co drugim, świeżo rozpakowanym z kolorowego papieru urządzeniu. Najwięcej fanów ptaki i świnki mają w USA.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić