ArCADia RAMA 18.0

Strona główna Windows Firma Programy branżowe
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ArCADia RAMA, znana wcześniej jako R3D3 – Rama 3D/2D służy do przeprowadzania obliczeń statycznych przestrzennych układów prętowych.

Głównym założeniem aplikacji jest możliwość wygodnego, graficznego wprowadzania danych, dlatego jest ono proste i intuicyjne - geometrię układu możemy zdefiniować używając wyłącznie myszki. Wprowadzanie złożonych układów ułatwiają generatory podstawowych konstrukcji (ramy, łuki). Autorzy zadbali o wiele udogodnień na etapie wprowadzania danych, takich jak, m.in.: automatyczne przyciąganie do siatki i węzłów, czy też użycie predefiniowanych bibliotek profili. W zakresie obciążeń RAMA umożliwia definiowanie obciążeń przęsłowych prostokątnych i trapezowych przyłożonych do całości pręta, poprzecznych i podłużnych.

Obciążenia skupione w postaci siły lub momentu można przykładać do węzłów. Program umożliwia również definiowanie osiadania podpór. W trakcie wykonywania obliczeń RAMA może automatycznie uwzględniać ciężar własny konstrukcji.

W instalacji znajduje się wersja próbna R3D3-Rama 3D, R2D3-Rama 3D i R2D2-Rama 2D, a także moduły do pracy z różnymi materiałami w standardach międzynarodowych i europejskich (InterStal, InterDrewno, EuroŻelbet, EuroStopa i EuroDrewno).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty
Programy tego producenta często mają błędy
ocena użytkownika
25.11.2016 09:46 • Recenzja do wersji 15.6

Nigdy ten producent publicznie nie udostępnia jakiejkolwiek działającej wersji testowej zawsze program jest w wersji demo co można zauważyć w nazwie pliku "ArCADia-RAMA_64bit_Demo". Nie można importować przekrojów DXF, nie można zapisać projektu a bez tego niemożna uruchomić obliczeń. Nie pręt ma zdefiniowany materiał tylko przekrój. Programy są dostarczane w dużych paczkach co powoduje, iż musimy zainstalować wszytko a nie interesujący nas program na który mamy licencję. Nie ma odpowiedzi na temat zgłoszonych błędów w programach.

Nie można przetestować programu ponieważ nie można zapisać i uruchomić obliczeń.