reklama

Ashampoo HDD Control 2.1.0

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ashampoo HDD Control to kompleksowe oprogramowanie do monitorowania, konserwacji i defragmentacji wszystkich zainstalowanych w komputerze dysków twardych, które specjalnie dla Czytelników portalu dobreprogramy zostało udostępnione przez producenta całkowicie bezpłatnie.

Głównym celem narzędzia jest monitorowanie faktycznego stanu i wydajności dysków twardych. Program dostarcza wiele szczegółowych informacji (m.in. wersja firmware, ilość partycji, rozmiar, temperatura itp.) o zainstalowanym w komputerze nośniku danych, wykorzystując przy tym technologię S.M.A.R.T., której poszczególne atrybuty są analizowane i służą do oceny kondycji dysku. W razie wykrycia możliwości wystąpienia awarii Ashampoo HDD Control alarmuje o tym fakcie użytkownika, oferując także opcje powiadomień mailowych.

Kolejne, niemniej przydatne funkcje programu to m.in. defragmentator dysków, potrafiący pracować w tle i przeprowadzać proces defragmentacji tylko wtedy, kiedy urządzenia dysponują wolną przestrzenią i są w danej chwili nieużywane. Program wyposażony został również w narzędzie do testowania wydajności dysków, a także wyszukiwania i usuwania plików tworzonych przez przeglądarki podczas przeglądania internetu (pliki w pamięci podręcznej, ciasteczka, lista historii odwiedzonych stron i wpisywanych adresów URL, zachowane dane formularzy) oraz zbędnych danych, zajmujących jedynie przestrzeń dyskową i spowalniających pracę systemu. W przypadku tego ostatniego Ashampoo HDD Control pozwala użytkownikowi ustalać jakie rodzaje plików uwzględniane będą podczas pracy, a także czy wykryte śmieci mają być usuwane czy przenoszone do kosza. Od wersji 2 narzędzie oferuje również wbudowane funkcje odzyskiwania plików oraz trwałego kasowania danych.

Uwaga!

  • Aby uzyskać klucz licencyjny aktywujący program, należy dokonać bezpłatnej rejestracji na stronie producenta.
  • Kreator instalacji proponuje instalację dodatkowych komponentów. Nie są one wymagane do poprawnego działania programu i nie zalecamy ich instalacji.
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Używam od dawna starszej wersji. POLECAM!
BRAK
ocena użytkownika

Ashampoo HDD Control3 (17.11.2014)
Niższe czasy dostępu, braki spowolnienia pamięci, ochrona przed utratą danych oraz powiadomienia o możliwych awariach.
Wczesne ostrzeganie przed awarią
Ashampoo HDD Control 3 w pełni monitoruje dyski twarde i określa poziom ich żywotności a zintegrowany strażnik czuwa nad regularnych zbieraniem danych i informowaniem z wyprzedzeniem o możliwych problemach, nawet wysyłając do Ciebie wiadomość email. Dzięki temu możesz uniknąć problemów i wykonać niezbędną kopię zapasową danych przed ich całkowitą utratą.
Krótszy czas dostępu
Twoje dyski nieustannie zapisują i odczytują dane, powodując ich mimowolną fragmentację. Scalanie fragmentów plików zajmuje czas, jednocześnie skracając żywotność dysku twardego. Ashampoo HDD Control 3 z wyprzedzeniem minimalizuje fragmentację, zwiększając tym samym żywotność napędu oraz prędkość odczytu.
Żegnajcie problemy z pamięcią
Dzięki Ashampoo HDD Control 3, śledzenie ogromnych plików trwa zaledwie chwilę. Łatwo także odnajdziesz i usuniesz duplikaty oraz powielone pliki.
Kasuj poufne dane i przywracaj przypadkowo usunięte pliki
Usuń nieodwracalnie poufne dane dzięki narzędziu Kasowanie Danych lub użyć aplikacji Undeleter, aby usunąć przypadkowo usunięte pliki.
Odnajduj i usuwaj powielone pliki
Znajdź Duplikaty pozwala na zlokalizowanie i usunięcie powielonych plików szybko i łatwo. Użycie mechanizmu filtru celem wyszukiwania części typów plików, np. MP3 lub zdjęć pozwala oszczędzić miejsce na dysku.
Nic nie trwa wiecznie, włączając w to dyski twarde oraz przechowywane na nich dane. Czuj się bezpiecznie i użyj Ashampoo HDD Control, narzędzie do nieustannego monitorowania żywotności Twoich dysków twardych.

Rozszerzone funkcje sieciowe dzięki HDD Control 3 Corporate
W sieci pracuje więcej niż 3 komputery? Monitoruj dowolną ich ilość w domu oraz w pracy dzięki Ashampoo HDD 3 Corporate.

17.11.2014 15:50 | Recenzja do wersji 2.1.0
reklama

Komentarze

0 nowych
Zero Ghost   16 #19 15.07.2016 19:37

Ashampoo HDD Control 2017 za free bezpośrednio od producenta:)
https://www.ashampoo.com/frontend/registration/php/trial_step1.php?session_langi...
a tu przy okazji zrzuty ekranu i opis wersji 2017 https://www.ashampoo.com/pl/pln/pin/0665/system-software/Ashampoo-HDD-Control-2017 i z tego co widać to odpowiednik 3ki która pewnie wkrótce zyska następce z 4ką w nazwie taka jest właśnie polityka tej firmy po wypuszczeniu nowej wersji stara po lekkich korektach udostępniana zostaje za darmo:)
Edycja 2017 jest w pełni zgodna z Win 7 ,8 ,8.1 ,10.

Autor edytował komentarz w dniu: 16.07.2016 16:30
trotefazy   8 #17 27.07.2015 11:34

Pełne wersje nie są już dostępne - informacja ze strony producenta

Ostatni Mohikanin   29 #16 11.04.2015 21:01

@Virtus: Ma swój.

Virtus   7 #15 18.11.2014 17:33

Czy ten program ma swój "defragmentator dysków", czy korzysta z systemowego?

SzymonM   8 #14 13.09.2014 21:33

Uzyskanie licencji przez czytelników DP już chyba nie jest możliwe?

Oferta limitowana
WYGASŁ: bezpłatny Ashampoo® HDD Control 2

Pełne wersje nie są już dostępne.

  #11 20.09.2013 19:37

Przy próbie pobrania kodu aktywacyjnego mogłem przeczytać: Oferta limitowana: WYGASŁ: bezpłatny Ashampoo® HDD Control 2. Pełne wersje nie są już dostępne.
Programem zainteresowałem się ze względu na funkcję`Odzyskiwanie danych`. Proszę o rekomendację innego programu darmowego z w. w. funkcją.

Autor edytował komentarz.
  #10 22.08.2013 01:53

Stara wersja tego programu 1.12 pokazuje mi na jednym dysku sprawność na poziomie 46%, co jest bliskie prawdy, bo dysk sypie błędami (posiada badsektory). Natomiast drugi dysk pokazuje sprawność ogólną na poziomie 99%, co też jest raczej bliskie prawdzie. Inaczej zupełnie wygląda sytuacja na wersji 2.1.0. Pierwszy dysk ma niemal 99% sprawności, a drugi 97%. To jest nielogiczne tym bardziej, że wartości SMART oba programy odczytują prawidłowo, ale zupełnie inaczej je analizują. Nie wiem co o tym myśleć. Jestem sceptyczny do nowej wersji programu.

jankiel2000   2 #9 22.08.2013 00:40

Niestety, program powoduje że niektóre pendrive nie działają poprawnie. Ja mam dwa takie. Tak że nie polecam tego programu.
Testowane na dwóch różnych systemach i płytach głównych (przez ten program pozbyłem się sprawnej płyty głównej :( )

Komentarze do poprzednich wersji

  #8 10.03.2013 20:32

Niestety po zainstalowaniu nie znajduje w systemie dysków (!)

Sniper10000   1 #7 03.12.2012 10:06

Słabiutki ten program. U mnie na 5 przetestowanych dysków wykrywa tylko 2 - te podłączone przez SATA. Nie widzi żadnego dysku na USB. Co ciekawe dysk na którym mam już sporo uszkodzonych sektorów (i ciągle powstają nowe) uznaje za "dobry" twierdząc przy tym, że "dysk ma kilka oznak zużycia i można je zignorować". Każdy inny program wywala ostrzeżenia o uszkodzeniu dysku i potrzebie ratowania danych. Zdecydowanie odradzam, a zamiast niego polecam świetny, darmowy i zrozumiały dla każdego Acronis Drive Monitor.

  #6 26.07.2012 20:41

Program posiada wydajny system defragmentacji partycji. Monitoruje zapisywane pliki i gdy zostaną one zapisane we fragmentach to przy wolnych zasobach defragmentuje je. Polecam

  #5 17.02.2012 08:01

W żadnym wypadku nie korzystajcie z danego programu!!!!!!!!

On zabija twardy dysk, jak kończy się licencja !!!!!!!!!!!!!!

  #4 24.09.2011 18:37

I taki jest.

  #3 23.09.2011 22:03

Ciekawe czy mi sie dobierze do smarta 2 dyskow sata podpietych przez kontroler na pci.

Ostatni Mohikanin   29 #2 23.09.2011 20:51

Od Ashampoo mam (za darmo) programy do nagrywania płyt, do robienia zrzutów ekranu, do czyszczenia rejestru, a od dziś - do monitorowania dysku. Dzięki, Ashampoo :)

dzikiwiepsz   14 #1 23.09.2011 19:59

program wygląda na ciekawy , może być nawet użyteczny

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało