Ashampoo Office Ashampoo Office 8 2021.11.15

Strona główna Windows Biuro Pakiety biurowe
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ashampoo Office to komputerowy pakiet biurowy, który ma stanowić tańszą alternatywę dla oprogramowania Microsoft Office. Pakiet oferuje rozbudowany procesor tekstu, arkusz kalkulacyjny, a także aplikację do tworzenia prezentacji. Producent chwali się nie tylko wysoką szybkością działania i intuicyjnym interfejsem, ale również pełną kompatybilnością z Microsoft Office od wersji 6.0 aż do Office 2016.

Aplikacja przez kilka lat nie była aktualizowana, teraz powraca z zupełnie nowymi, znacznie rozszerzonymi możliwościami. Wykorzystać ją można zarówno do zastosowań szkolnych i domowych, jak i w przypadku firmy. Pakiet jest kompatybilny z popularnymi wersjami systemu Windows, nie wymaga zmiany przyzwyczajeń, umożliwia ponadto pracę z dokumentami utworzonymi w zupełnie innych aplikacjach. W skład Ashampoo Office 2018 wchodzą:

TextMaker

To rozbudowany procesor tekstu, w którym stworzymy zarówno CV, pracę naukową, jak i pocztówki czy newslettery. Edytor pozwala na używanie zarówno podstawowych, jak i rozbudowanych opcji formatowania tekstu. Do dokumentów można dodawać tabele, grafiki, listy, a także nagłówki. Zapanowanie nad wyglądem rozbudowanych plików umożliwia system stylów, a także podgląd zmian formatowania na żywo. Zaletą jest także opcja sprawdzania pisowni i gramatyki. Program pozwala na eksport do PDF i EPUB, dodatkową zaletą jego obsługa wersjonowania dokumentów i przywracania wcześniejszej wersji, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

PlanMaker

Wbrew nazwie, głównym zadaniem tej aplikacji nie jest tworzenie planów. PlanMaker to program do obsługi arkuszy kalkulacyjnych, pozwalający na wykorzystanie ponad 350 różnych funkcji obliczeniowych. Aplikacja umożliwia wykorzystanie 80 różnych typów wykresów, wykorzystywanie formatowania warunkowego w komórkach, a także stosowanie tabel przestawnych (pivot). Pracę z danymi ułatwia sortowanie do 64 kolumn, kolorowe zakładki w arkuszach, a także skalowanie wydruków do określonej ilości stron. PlanMaker umożliwia edycję plików utworzonych za pomocą Excela.

Presentations

Program do tworzenia najróżniejszych prezentacji. W jego bazie znajdziemy wiele gotowych szablonów, oprócz tego wykorzystać można już istnieją pliki PPT i PPTX, także te chronione hasłami. Aplikacja umożliwia wykorzystanie slajdów, dźwięków, zewnętrznych materiałów wideo, stosowanie animacji i przejść, a także przycinanie grafiki. W razie potrzeby prezentacje mogą zawierać także wykresy, a aplikacja automatycznie zapisuje wszystkie wersje dokumentu, umożliwiając powrót do poprzednich.

8

Producent oferuje darmową, 30-dniową wersję próbną Ashampoo Office 2016. Aby korzystać z pakietu po zakończeniu okresu testowego, użytkownik musi zakupić licencję. Programy są dostępne w kilku wersjach językowych (m.in. angielskiej).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

W miarę prosty w obsludze
Dużo niedociągnięć jak na program płatny
ocena użytkownika
12.09.2016 13:37 • Recenzja do wersji 2016.741

Kupiłem dzisiaj ten program. Wprawdzie z bonusem, ale zawsze 83,30PLN. Skusiłem się. Nie jest wart tych pieniędzy.
Używam przede wszystkim arkusza kalkulacyjnego, trochę edytora tekstu. Nie interesują mnie prezentacje.
Uwagi /po 4 godzinach intensywnego używania/:
1. Program nie pamięta - nie otwiera arkusza w ostatnim miejscu położenia kursora>używanej komorki.
2. Przy Ctrl-C i Ctrl-X nie zaznacza obszaru którego dotyczy to działania - nie wiadomo czy domniemane zaznaczenie
zostało zapamiętane w schowku.
3. Etykiety arkuszy /scheet tabs/ są tak miniaturowe, że nawet na moim 14" laptopie z trudem można
przeczytać tekst etykiety zwłaszcza gdy jest kolorowa.
Nie ma możliwości edytowania wielkości tych etykiet i wielkości czcionki.
4. Na wykresie edycja tytułu wykresu jest nieintuicyjna - to najelegantsze określenie.
5. Nie udało mi się zmienić kolorów słupków w istniejącym wykresie - czyli prawdopodobnie jw.
6. Próba zdefiniowania opcji - są w innym niż zwykle miejscu - szokuje wysokim - dosłownie - menu z niewielką
liczbą istotnych parametrów.
Ostatnia uwaga dotyczy edytora tekstu. Otwiera wszystkie dokumenty w wielkości 100%. Nie ma możliwości
zdefiniowania innego powiększenia jako domyślnego.
Można by powiedzieć, że czepiam się. Ale ten program jest płatny. Bez bonusa to ponad 200PLN.
A jest gorszy niż większość freeware. Program dla entuzjastów 'sportów ekstremalnych' posiadających za dużo gotówki.

tani i prosty w obsłudze, kompatybilny z MO
brak wstążki
ocena użytkownika
24.09.2015 10:27 • Recenzja do wersji 2016.741

Prosty i dobry program jako alternatywa dla Microsoft Office. Kompaktowy i intuicyjny w obsłudze interfejs użytkownika - choć dla przyzwyczajonych do "wstążki" na początku może okazać się nieco irytujący. Program działa świetnie, także jeśli chodzi o wyminę plików między różnymi pakietami.