r   e   k   l   a   m   a
reklama

AutoSaver – lekki program automatycznie zapisze wprowadzone zmiany

Strona główna Aktualności

O autorze

Można chyba śmiało założyć, że sytuacja widoczna na powyższym zdjęciu przydarzyła się kiedyś każdemu użytkownikowi komputera. Edycja ważnego dokumentu lub projektu w programie graficznym przerwana na przykład brakiem zasilania, to nic przyjemnego, zwłaszcza jeśli nie zapisywaliśmy na bieżąco zmian. Zamiast pamiętać o ręcznym korzystaniu z kombinacji Ctrl+S, skorzystać można z automatyzacji i dowolnego programu do nagrywania makr, jednak równie dobrze wykorzystać można AutoSaver – aplikację stworzoną tylko do tego celu.

Zasada działania jest bardzo prosta. Odpowiedni skrót klawiszowy będzie za nas wywoływany w tle, z zadanym odstępem czasowym. Do wyboru 12 interwałów, począwszy od 1 minuty, na 5 godzinach kończąc. Program może dodatkowo automatycznie startować wraz z systemem operacyjnym, aby nie musieć pamiętać o jego późniejszym uruchamianiu.

Aplikacja oferuje dwa tryby pracy. W pierwszym z nich, kombinacja Ctrl+S wywoływana będzie w każdym aktywnym programie, ale można od tego stworzyć odpowiednie wyjątki, dodając kolejne aplikacje do czarnej listy. W praktyce, będzie to niezbędny krok: w przeciwnym razie zapisywanie uruchamiane będzie również w przeglądarkach internetowych, grach i innych programach, w których raczej będzie to niepożądane.

Dla osób oczekujących autozapisu tylko w kilku programach, wygodniejszy okaże się drugi z trybów. Tutaj klawisze Ctrl+S zostaną za nas „wciśnięte” tylko w tych aplikacjach, które dodamy do białej listy. Konfiguracja sprowadza się się do wyboru docelowych programów. Niezależnie od trybu, kolejne programy należy dodać do listy korzystając z typowego eksploratora plików, przez co nieuniknione będzie wielokrotne przeglądanie katalogów Plików programów.

AutoSaver dostępny jest do pobrania z naszego katalogu programów.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane