Axence nVision 10.0.12.26117

Strona główna Windows Firma Zarządzanie licencjami i infrastrukturą IT
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Axence nVision to zaawansowany system informatyczny, który w sposób kompleksowy wspiera rozwiązywanie problemów z siecią i infrastrukturą IT.

Oprogramowanie składa się z pięciu modułów, dzięki którym można wykrywać urządzenia i serwisy TCP\IP, generować interaktywne mapy sieci, prowadzić statystyk ilości odebranych/utraconych pakietów (PING, SMB, HTTP, POP3, SNMP, IMAP, SQL itp.), monitorować obciążenia procesora, zajętość pamięci i magazynów danych, czy transfer sieciowy.

Możliwe jest też monitorowanie aktywności użytkowników, gromadzenie informacji o wykonywanych na komputerze czynnościach, monitorowanie nagłówków wiadomości e-mail czy też przeprowadzenie audyt kosztów wydruku.

Do tego dochodzą narzędzia do zarządzania zasobami organizacji: inwentaryzacja sprzętu i aplikacji oraz ich aktualizacji, oraz kontrola dostępu do portów USB i nośników danych. Poprzez moduł helpdesku można zaś zgłaszać awarie w systemie ticketowym.

Program jest darmowy w sieciach posiadających do dziesięciu końcówek, obsługuje też klienty na systemach macOS i Linux. W sieciach większych można za darmo korzystać z modułu monitorowania sieci, licencję na inne moduły należy zakupić od producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

jest tych zalet kilka: funkcjonalność, wygoda, all-in-one dla admina
niezbyt potrzebny moduł HelpDesku
ocena użytkownika

do plusów:
- jasny podgląd sieci, użytkowników i urządzeń,
- możliwość blokowania "obcych" nośników - penów/C-DV/D,
- pełny i jasny dostęp do AD, co nie dla wszystkich jest oczywiste: do 15-20-25 userów jesteś w stanie ogarnąć sieć…
- misie lubią to najbardziej, klient linuchowy :-)
- banalny sposób kontroli wydruków, prawie linuch;-)

minusy:
- na kwaczyńskiego potrzebny moduł helpdeska, yyy... nie będę się kłócił, mnie nie jest potrzebny,
- konieczność instalowania klientów na końcówkach

07.12.2016 17:22 | Recenzja do wersji 9.0.2.22814
Funkcjonalność, wygoda
Brak
ocena użytkownika

Jest to naprawdę bardzo potężne oprogramowanie a za razem bardzo przyjazne i wygodne w użytkowaniu (zarządzaniu). Spełnia wszystkie wymagania niezbędne do kompleksowego zarządzania infrastrukturą sieciową w firmie. Podczas pracy na nVision nie odczuwa się (jak dla mnie), że czegoś jeszcze w tym programie brakuje. Każdy z modułów jest bardzo pożyteczny. Dzięki nVision praca administratora stała się bardzo wygodna i przyjemna. O zaletach i funkcjonalności tego "kombajnu" (każdego z modułów) można pisać i pisać ... Polecam wypróbować, przetestować a na pewno nie będziecie chcieli rozstawać się z tym programem.

14.11.2016 13:15 | Recenzja do wersji 9.0.2.22814