Axence nVision 10.0.12.26117

Strona główna Windows Firma Zarządzanie licencjami i infrastrukturą IT
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Axence nVision to zaawansowany system informatyczny, który w sposób kompleksowy wspiera rozwiązywanie problemów z siecią i infrastrukturą IT.

Oprogramowanie składa się z pięciu modułów, dzięki którym można wykrywać urządzenia i serwisy TCP\IP, generować interaktywne mapy sieci, prowadzić statystyk ilości odebranych/utraconych pakietów (PING, SMB, HTTP, POP3, SNMP, IMAP, SQL itp.), monitorować obciążenia procesora, zajętość pamięci i magazynów danych, czy transfer sieciowy.

Możliwe jest też monitorowanie aktywności użytkowników, gromadzenie informacji o wykonywanych na komputerze czynnościach, monitorowanie nagłówków wiadomości e-mail czy też przeprowadzenie audyt kosztów wydruku.

Do tego dochodzą narzędzia do zarządzania zasobami organizacji: inwentaryzacja sprzętu i aplikacji oraz ich aktualizacji, oraz kontrola dostępu do portów USB i nośników danych. Poprzez moduł helpdesku można zaś zgłaszać awarie w systemie ticketowym.

Program jest darmowy w sieciach posiadających do dziesięciu końcówek, obsługuje też klienty na systemach macOS i Linux. W sieciach większych można za darmo korzystać z modułu monitorowania sieci, licencję na inne moduły należy zakupić od producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

jest tych zalet kilka: funkcjonalność, wygoda, all-in-one dla admina
niezbyt potrzebny moduł HelpDesku
ocena użytkownika

do plusów:
- jasny podgląd sieci, użytkowników i urządzeń,
- możliwość blokowania "obcych" nośników - penów/C-DV/D,
- pełny i jasny dostęp do AD, co nie dla wszystkich jest oczywiste: do 15-20-25 userów jesteś w stanie ogarnąć sieć…
- misie lubią to najbardziej, klient linuchowy :-)
- banalny sposób kontroli wydruków, prawie linuch;-)

minusy:
- na kwaczyńskiego potrzebny moduł helpdeska, yyy... nie będę się kłócił, mnie nie jest potrzebny,
- konieczność instalowania klientów na końcówkach

07.12.2016 17:22 | Recenzja do wersji 9.0.2.22814
Funkcjonalność, wygoda
Brak
ocena użytkownika

Jest to naprawdę bardzo potężne oprogramowanie a za razem bardzo przyjazne i wygodne w użytkowaniu (zarządzaniu). Spełnia wszystkie wymagania niezbędne do kompleksowego zarządzania infrastrukturą sieciową w firmie. Podczas pracy na nVision nie odczuwa się (jak dla mnie), że czegoś jeszcze w tym programie brakuje. Każdy z modułów jest bardzo pożyteczny. Dzięki nVision praca administratora stała się bardzo wygodna i przyjemna. O zaletach i funkcjonalności tego "kombajnu" (każdego z modułów) można pisać i pisać ... Polecam wypróbować, przetestować a na pewno nie będziecie chcieli rozstawać się z tym programem.

14.11.2016 13:15 | Recenzja do wersji 9.0.2.22814

Komentarze

0 nowych
  #11 02.02.2018 14:20

Tylko ESET (notabene rekomendowany na stronie producenta) muli stanowisko pracy bardziej od tego wynalazku. Komputer po instalacji tego staje się uciążliwy w użytkowaniu. Nie polecam. Do zarządzania licencjami istnieją inne wynalazki, a do szpiegowania pracowników wystarczy zaglądnąć do switcha. Ingerencja bezpośrednio w stanowisko pracy jest po prostu zła.

  #10 09.11.2016 12:58

Fajne oprogramowanie do inwentaryzacji sprzętu komputerowego i urządzeń, licencji, oprogramowania, jak również do świadczenia pomocy zdalnej. Napewno przydatne do zarządzania siecią i monitorowania infrastruktury IT, z alertami i powiadomieniami. HelpDesk mógłyby być bardziej rozbudowany, ale to zapewne w kolejnych wersjach. Narzędzie zapewnia prawie całkowite zarządzanie tego, czym administrujemy.

  #9 28.10.2016 08:04

Narzędzie o bardzo rozbudowanej funkcjonalności, przydatne dla każdego administratora sieci. Od monitoringu sieci po audyt sprzętu i oprogramowania, kontroli użytkowników, helpdesk kończąc. Przejrzysty i intuicyjny interfejs.

  #8 27.10.2016 14:25

Bardzo fajne oprogramowanie do monitoringu aktywności użytkowników w naszej sieci firmowej. Pozwala na stworzenie mapy sieci, automatycznie wykrywa urządzenia, sesje zdalne, blokowanie niechcianych stron, sprawdzanie odwiedzanych stron przez użytkowników, pozwala na bardzo szerokie definiowanie alarmów (np. poziom toneru w drukarce, nowe nieautoryzowane urządzenie w sieci itp), blokowanie urządzeń USB, generowanie raportów. Można wymieniać bez końca :) Bardzo ułatwia pracę :) Wszystko w jednym miejscu. Szkoda tylko ze panie w naszej firmie nie korzystaja z helpdesku tylko nadal dzwonia :p

  #7 27.10.2016 11:10

@Anonim (niezalogowany): wszystko można przeczytać w changelogu http://axence.net/pl/aktualnosci/category/changelog

  #6 26.04.2016 09:15

@Anonim (niezalogowany): Ostatnio poprawili Helpdesk, ciekawe czy zmienili tylko layout czy też coś pod spodem?

  #5 21.11.2015 21:02

Poprawili agenty pod linux-a

  #4 10.10.2015 01:20

Helpdek do kitu, wykresy sieciowe do kitu w porównaniu choćby z zabbix.

  #3 13.12.2014 23:55

Jest po prostu rewelacyjny. ....

  #2 07.08.2014 12:40

Tak, ma helpdesk wbudowany

NOWS   1 #1 29.07.2014 09:32

A posiada opcję supportu?