Axence nVision Axence nVision 12.0.0.29902

Strona główna Windows Firma Zarządzanie licencjami i infrastrukturą IT
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Axence nVision to zaawansowany system informatyczny, który w sposób kompleksowy wspiera rozwiązywanie problemów z siecią i infrastrukturą IT.

Oprogramowanie składa się z pięciu modułów, dzięki którym można wykrywać urządzenia i serwisy TCP\IP, generować interaktywne mapy sieci, prowadzić statystyk ilości odebranych/utraconych pakietów (PING, SMB, HTTP, POP3, SNMP, IMAP, SQL itp.), monitorować obciążenia procesora, zajętość pamięci i magazynów danych, czy transfer sieciowy.

Możliwe jest też monitorowanie aktywności użytkowników, gromadzenie informacji o wykonywanych na komputerze czynnościach, monitorowanie nagłówków wiadomości e-mail czy też przeprowadzenie audyt kosztów wydruku.

Do tego dochodzą narzędzia do zarządzania zasobami organizacji: inwentaryzacja sprzętu i aplikacji oraz ich aktualizacji, oraz kontrola dostępu do portów USB i nośników danych. Poprzez moduł helpdesku można zaś zgłaszać awarie w systemie ticketowym.

Program jest darmowy w sieciach posiadających do dziesięciu końcówek, obsługuje też klienty na systemach macOS i Linux. W sieciach większych można za darmo korzystać z modułu monitorowania sieci, licencję na inne moduły należy zakupić od producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

audyt oprogramowania, audyt sprzętu i jego zmiany, blokowanie USB
coś by się znalazło
ocena użytkownika
07.12.2018 09:44 • Recenzja do wersji 10.0.12.26117

+ licencja do 10 stanowisk - gratis
+ wyszukuje sprzętu w sieci LAN
+ umożliwia stworzenia alertów
+ przyjazny wygląd
+ program w dalszym ciągu się rozwija
+ ułatwia pracę Admina

Częste aktualizacje, Support
Brak
ocena użytkownika
27.11.2018 11:42 • Recenzja do wersji 10.0.12.26117

Program bardzo ułatwia nam prace w dziale. Dzięki modułowi monitoring zrezygnowaliśmy całkowicie z wcześniej używanego Zabbixa. Cały interfejs jest przyjemny w użytkowaniu, wszystkie potrzebne opcję są zawsze pod ręką. W firmie doskonałe zastosowanie znalazł również moduł datagurad w związku z obowiązującymi od maja przepisami RODO