Blogi na dobrychprogramach – Lipiec (37)

HotZlot, spotkania ze znajomymi, ogniska, wracanie do domu późno w nocy - połowa wakacji już za nami. Na najlepsze wpisy z ubiegłego miesiąca można już głosować na stronie konkursowej, głosowanie trwa do 10 sierpnia, a w połowie miesiąca redakcja ogłosi kto wygrał cenne nagrody.

W poprzednim podsumowaniu pisałem, że sytuacja nie wygląda zbyt kolorowo, jednak w lipcu wszystkich wpisów było jeszcze mniej niż w czerwcu, a dokładnie jest to różnica 18 tekstów.

Blogi na dobrychprogramach – Czerwiec (36)

Czerwiec to miesiąc morderczego uczenia się na ostatnią chwilę, byle tylko poprawić oceny. Jednak starania zostają nagrodzone i zwieńczeniem miesiąca staje się początek lata i wakacje. Wraz z początkiem miesiąca redakcja tradycyjnie ogłasza konkurs na najlepsze wpisy ubiegłego miesiąca. Jeśli ktoś jeszcze nie zgłosił swoich wpisów, to może to zrobić jeszcze do jutra na stronie konkursowej, następnie będzie można przystąpić do głosowania. Ogłoszenie wyników nastąpi w połowie miesiąca.

Komputerku, nie umieraj! (po raz kolejny)

Jest 17 czerwca w szkole ostatnie poprawianie ocen i już prawie koniec. Przychodzę do domu włączam komputer i zaczynam przeglądać internet, a tu pyk. Nie wiadomo dlaczego moja skrzynka się wyłączyła, a nie zaobserwowałem, żeby coś z prądem się działo. Niestety mój blaszak nie chce reagować na usilne wciskanie włącznika. Minęła może jakaś godzina, a ja ponowiłem próbę. Jest! Komputer uruchomił się, a na ekranie ujrzałem informację, jakobym przegiął z podkręcaniem.

Blogi na dobrychprogramach – Maj (35)

HotZlot coraz bliżej, zaproszenia imienne zostały już rozdane i teraz przyszedł czas na wszystkich, którzy nie mieli szczęścia otrzymania takiego zaproszenia. Może los dopisze i akurat zostaniesz wylosowany. No chyba, że już jesteś zarejestrowany, wpłata zaksięgowana i tylko siedzisz na swoim plecaku, ruszasz nóżkami i czekasz na pociąg. Każdy zarejestrowany i pełnoletni czytelnik może w tej chwili zarejestrować się do losowania miejsca na tym wspaniałym wydarzeniu, które będzie miało miejsce w Zamku na Skale. Zlot zaczyna się już 4 lipca, więcej informacji na

Blogi na dobrychprogramach – Kwiecień (34)

Weekend majowy trwa w najlepsze, a pogoda nie może się zdecydować czy ma być gorąco czy może mroźno. Dlatego w jeden dzień chodzimy w krótkim rękawku, a w kolejny bez bluzy i kurtki można zmarznąć.

Rozpoczął się nowy miesiąc, więc ponownie mogliśmy zgłaszać swoje wpisy z ubiegłego miesiąca do konkursu organizowanego przez redakcję, w którym można wygrać cenne nagrody. Czas na zgłaszanie swoich wpisów mieliśmy do wczoraj, natomiast od dzisiaj do 10 maja osoby uprawnione mogą głosować na najlepsze wpisy na

Banan znęca się nad nastoma pendrivami

Jakiś miesiąc temu dostałem od Kingstona, Transcenda i Zalmana kilka pendrivów do testów, dorzuciłem do tego kilka swoich i kolegi Arka. Kolega udostępnił mi swój komputer, a dokładniej jego porty USB 3.0, bo ja takich nie mam w swoim gruchocie. Większość z testowanych pendrivów to najnowsze modele, niektóre dopiero wchodzące na rynek. Pomiary wykonywaliśmy programem CristalDiskMark 3.0.3. Każdy pendrive był poddawany dwóm testom, próbka danych 50 MB i dwa powtórzenia oraz próbka danych 1000 MB z pięcioma powtórzeniami.

Blogi na dobrychprogramach - Marzec (33)

Pseudozima się skończyła i nastała wiosna, radosny czas pszczółek i żuczków. Drzewa wypuszczają pąki, ale i nas coraz bardziej zaczyna ciągnąć na zewnątrz.

W ubiegłym miesiącu, a dokładniej w jego drugim tygodniu miał zostać rozstrzygnięty konkurs Intela. Jednak tak się nie stało. Z informacji jakie udało mi się uzyskać od redakcji dowiedziałem się, że konkurs być może zostanie rozstrzygnięty do 10 kwietnia. Ponadto do jutra na stronie konkursowej

Blogi na dobrychprogramach - Luty (32)

Na to wygląda, że po wyjątkowo łagodnej zimie, małymi kroczkami zaczyna zbliżać się wiosna. Pierwsze kwiaty już budzą się z zimowego letargu. Podobnie było ze mną 5 lat temu, bo dzisiaj dokładnie tyle lat mija od mojej rejestracji na portalu. W wieku 12 lat zacząłem prowadzić tego bloga i teraz mając 17 lat mam na swoim koncie 118 wpisów (wraz z tym).

Komputerku, nie umieraj!

Nagrywam filmik do recenzji, montuje i do renderowania. Przydałoby się jeszcze coś zjeść. Przygotowałem sobie kolację i oglądam odcinek serialu, a w tle trwa renderowanie filmiku. Nagle pyk, komputer się wyłączył - świetnie (pomyślałem). Włączam, włączam, włączam ale nic to nie daje, kompletnie zero reakcji. Wyłączam zasilacz, włączam i znowu. Powtarzam tą czynność chyba z tysiąc razy ale bez skutku.

Kiedyś miałem już taką sytuację, ale po 5 minutach komputer się włączył. Wysłałem smsa do sąsiada czy nie miałby pożyczyć jakiegoś zasilacza, żeby sprawdzić czy to w nim tkwi problem.