reklama

Bezpłatny Microsoft Security Essentials już po polsku

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft udostępnił polską wersję językową swojego bezpłatnego oprogramowania antywirusowego Microsoft Security Essentials.

Microsoft Security Essentials to bezpłatne narzędzie służące do zabezpieczania systemu Windows przez wszelakiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem - wirusy, rootkity, trojany i spyware. Program oferuje bardzo przyjazny i prosty w użyciu interfejs graficzny, trzy tryby skanowania (pełne, skrócone i użytkownika, w którym możemy wybrać dyski, a nawet poszczególne foldery), harmonogram skanowania, automatyczne (lub definiowane przez użytkownika) aktualizacje baz sygnatur, a także historię wykrytych zagrożeń. Ponadto aplikacja charakteryzuje się małym zapotrzebowaniem na zasoby systemowe i umożliwia tworzenie list wykluczeń, pozwalających definiować pliki, lokalizacje, rozszerzenia i procesy pomijane podczas skanowania.

MSE został wydany we wrześniu ubiegłego roku, ale dopiero teraz doczekaliśmy się polskiej wersji programu. Funkcjonalnie nie różni się ona od dostępnej cały czas wersji angielskiej. W przypadku gdy wykorzystywana jest wersja angielska, aby przejść na wersję polską konieczne jest odinstalowanie programu i jego ponowna instalacja z polskiego instalatora. Przypomnijmy tylko, że Microsoft Security Essentials zgodnie z licencją może być wykorzystywany wyłącznie na komputerach domowych do użytku niekomercyjnego. Wyjątek stanowi sytuacja, w której domowe komputery są jednocześnie wykorzystywane do prowadzenia małego biznesu - wówczas również mamy prawo do bezpłatnego używania programu.

Microsoft Security Essentials w polskiej wersji językowej można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Programy antywirusowe.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama