Bill Gates po raz trzeci w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Bill Gates - Prezes Rady Nadzorczej i Główny Architekt Oprogramowania Microsoft Corporation, na początku lutego przyjedzie do Polski - oficjalnie poinformował polski oddział firmy Microsoft.

W trakcie jednodniowej wizyty Bill Gates spotka się z czołowymi reprezentantami środowisk politycznych i biznesowych. Zaplanowano również rozmowy z przedstawicielami polskich władz na temat możliwości większego zaangażowania firmy w realizację programów edukacyjnych i prospołecznych w naszym kraju. Bill Gates spotka się z polskimi informatykami, programistami, specjalistami od bezpieczeństwa systemów IT, laureatami konkursów i programów organizowanych lub wspieranych przez Microsoft Corporation. Przewidywane jest również spotkanie prasowe.

Wizyta Billa Gatesa w Polsce jest wyrazem znaczenia jakie zarówno on, jak i Microsoft Corporation, przywiązują do naszego szybko rozwijającego się kraju, posiadającego ogromny potencjał intelektualny i technologiczny - mówi Marek Roter, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Microsoft. - Jestem przekonany, że ta wizyta i podjęte w jej trakcie ustalenia przyczynią się do rozwoju nowych technologii w Polsce, a także do wyrównania szans w dostępie do narzędzi i umiejętności informatycznych w naszym kraju.

Będzie to już trzecia wizyta twórcy firmy Microsoft w Polsce. Podczas ostatniego pobytu, w październiku 2003 roku, zainicjował on m.in. program edukacyjny "Partnerstwo dla Przyszłości", a także wystąpił podczas konferencji Developer Days 2003, którą specjalnie dla naszych Czytelników relacjonowaliśmy. Uchylając rąbka tajemnicy zapowiadamy, że i tym razem będziemy mieli dla Was niespodziankę "z pierwszej ręki" ;-)

© dobreprogramy
s