Outlook Lite w sam raz dla słabszych telefonów. Polska pominięta

Outlook Lite w sam raz dla słabszych telefonów. Polska pominięta

Outlook
Outlook
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett | SOPA Images
Oskar Ziomek
03.08.2022 10:21

Microsoft Outlook to z pewnością najpopularniejsze narzędzie do zarządzania pocztą w firmach. Cieszy więc informacja o wydaniu nowej aplikacji mobilnej Outlook Lite z myślą o słabszych smartfonach z Androidem. Jest tylko jeden haczyk - aplikacja nie jest dostępna m.in. w Polsce.

Aplikacja Outlook Lite została przygotowana z myślą o rynkach, na których dominują słabsze telefony. Microsoft podaje, że program jest lekki, szybki i zużywa mało energii. Został zoptymalizowany do działania z minimalną ilością zasobów. Producent podaje, że wzięto pod uwagę nawet podstawowe telefony z Androidem z 1 GB pamięci operacyjnej. W praktyce to swego rodzaju analogia do innych lekkich programów, z odmianami "Go" aplikacji Google'a na czele.

Mimo to Outlook Lite ma oferować nie tylko dostęp do poczty, ale także kalendarza czy kontaktów i obsługuje konta Outlook.com, Hotmail, Live, MSN, Microsoft 365 oraz Microsoft Exchange Online. W praktyce wielu użytkownikom wystarczyłby zamiast "pełnowymiarowego" Outlooka na Androida, ale niestety w Polsce na tę chwilę nikt z niego nie skorzysta.

Outlook Lite
Outlook Lite© Microsoft

Na start Outlook Lite będzie dostępny tylko w wybranych krajach, w tym w Indiach, Brazylii, Tajlandii czy Turcji. Co prawda Microsoft nie przekreśla możliwości wprowadzenia lekkiego Outlooka na kolejne rynki, ale podaje, że taka opcja będzie dopiero analizowana w przyszłości. W praktyce można więc założyć, że w najbliższym czasie Outlook Lite po prostu nie zadziała w Polsce. Szkoda.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)