Bing Search będzie konkurencją dla Google Now on Tap

Strona główna Aktualności

O autorze

Walka na rynku wyszukiwarek przybiera nową formę. Obecnie firmy konkurują ze sobą już nie tylko na urządzeniach desktopowych, ale także mobilnych. Microsoft właśnie poinformował o tym, że jego Bing Search dla Androida dzięki nowemu API może być wykorzystywany także w innych aplikacjach. Podobne rozwiązanie przygotowuje obecnie Google.

Choć to właśnie Google króluje na rynku wyszukiwarek, Microsoft zdecydowanie nie odpuszcza i stara się zaoferować coś równie dobrego. Binga znajdziemy już nie tylko na komputerach, ale i urządzeniach mobilnych. Nowe API pozwala natomiast na integrację wyszukiwarki bezpośrednio w aplikacjach i wyszukiwanie kontekstowe: dzięki niemu może np. pobierać informacje ze zdjęć przesyłanych na komunikatorze i dostarczać dodatkowych danych o lokalizacji, w której zostały zrobione. Wszystko to za sprawą okienka wysuwanego z dołu ekranu, które nie wymaga przełączania się między wieloma aplikacjami.

Jest to konkurencja dla Google Now on Tap, podobnego rozwiązania, które zadebiutuje wraz z najnowszym Androidem 6.0. Jeżeli należycie do grona deweloperów zajmujących się tworzeniem aplikacji mobilnych i jesteście zainteresowani integracją wyszukiwarki Bing w swojej aplikacji, powinniście odwiedzić oficjalne strony Microsoftu i skontaktować się z firmą w celu skorzystania z nowego API.

© dobreprogramy
s