r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

BlackBerry OS 10 preinstalowane u innych producentów? To może się udać

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Pod koniec września jasnym stało się, że w historii urządzeń mobilnych skończyła się pewna epoka. Wówczas bowiem BlackBerry poinformowało, że definitywnie kończy z produkcją własnych smartfonów na rzecz rozwijania i sprzedawania oprogramowania. Dziś wiemy już, że nie brakuje chętnych do partycypowania w tych planach.

Rezygnacja z produkcji własnych urządzeń nie jest jednoznaczna z tym, że nigdy już do sklepów nie trafią urządzenia z jeżynką na obudowie. Odtąd jednak wszystkie one będą produkowane przez chińskie korporacje, na smartfony te trafi Android z modyfikacjami i paczką aplikacji od BlackBerry. Dało to dość jasny sygnał, że powoli odchodzący dziś, niestety, w zapomnienie BlackBerry OS trafi na śmietnik historii. Czy na pewno?

Innego zdania jest Alex Thurber, szef działu sprzedaży urządzeń mobilnych BlackBerry, który w rozmowie z The Register podzielił się dość niespodziewanymi informacjami. Stwierdził on, że nie brakuje producentów sprzętu chętnych do instalowania na swoich urządzeniach właśnie sytemu operacyjnego BlackBerry OS 10.

r   e   k   l   a   m   a
Kontynuujemy wsparcie dla BlackBerry OS 10; pewne firmy są zainteresowane licencjonowaniem go na swoje telefony. Jeśli okaże się to solidnym modelem biznesowym, będziemy pracować z zewnętrznymi producentami. Jest to jednak na razie zbyt odległe, by stwierdzić, że będziemy to robić.

Jeżeli w przyszłości rzeczywiście dojdzie do realizacji takich planów, to BlackBerry OS-a będziemy się mogli spodziewać zapewne przede wszystkim na urządzeniach chińskich producentów – potwierdza to nie tylko dotychczasowa z nimi współpraca Kanadyjczyków, ale także tamtejsze zainteresowanie produkcją urządzeń z mocno zmodyfikowanym Androidem czy ficzerfonów. W tym ostatnim przypadku warto wspomnieć choćby o jednej z korporacji należących do Foxconna, która będzie produkować mniej zaawansowane urządzenia pod marką Nokii.

Właśnie partnerstwo z Foxconnem nie byłoby dla BlackBerry niczym nowym: to właśnie ta tajwańska korporacja nie tylko wyprodukowała, ale także zaprojektowała smartfon BlackBerry Z3. Czy zatem Kanadyjczycy rzeczywiście mają szansę na rozwój o zwrocie odwrotnym do Google i wkrótce producent świetnych smartfonów będzie kojarzony przede wszystkim ze swoim systemem operacyjnym preinstalowanym na urządzeniach zewnętrznych producentów?

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.