Preinstalowane na smartfonach Zdjęcia Google pobrane miliard razy

Preinstalowane na smartfonach Zdjęcia Google pobrane miliard razy

Preinstalowane na smartfonach Zdjęcia Google pobrane miliard razy
07.06.2017 13:59

Najpopularniejsza aplikacja do katalogowania i udostępniania zdjęć na Androidzie w naszej bazie, osiągnęła właśnie ponad miliard pobrań z Google Play. Nie dziwi nas ten wynik i nie chodzi o to, że Zdjęcia Google są preinstalowane na większości smartfonów z Androidem, ale po prostu to bardzo dobra aplikacja dająca dostęp do jeszcze lepszej usługi.

Na pierwszy rzut oka Zdjęcia Google nie wyróżniają się niczym szczególnym na tle pozostałych aplikacji służących do przeglądania zdjęć na smartfonie. Możliwe, że dostarczona aplikacja galerii przez producenta oferuje bardziej rozbudowane opcje edycji zdjęć czy atrakcyjniejszy wizualnie, a może również wygodniejszy w obsłudze, ekran podglądu zgromadzonych w pamięci urządzenia zdjęć i filmów.

Zdjęcia Google może nie są najlepszą aplikacją do katalogowania zdjęć, ale oferują funkcjonalność wystarczającą dla większości użytkowników smartfonów. Aplikacja działa sprawnie, nie sprawia poważniejszych problemów, a ponadto posiada wygodne w użyciu, choć niezbyt rozbudowane, opcje edycji i poprawy zdjęć.

Algorytmy Google radzą sobie całkiem dobrze z rozpoznawaniem obiektów.
Algorytmy Google radzą sobie całkiem dobrze z rozpoznawaniem obiektów.

Co jednak najważniejsze, aplikacja Zdjęcia Google daje dostęp do bardzo wygodnej usługi o tej samej nazwie. Usługa pozwala na katalogowanie zdjęć i filmów w chmurze Google, a dołączone do niej algorytmy wykorzystujące sztuczną inteligencję, całkiem nieźle radzą sobie z automatycznym segregowaniem zdjęć. Owszem zdarzają się pomyłki, czasami nawet dość zabawne. Jeśli korzystacie z usługi, polecamy wyszukać zdjęcia po haśle „samiec”, z pewnością poczujecie się bardziej męsko.

Owszem przekroczenie miliarda pobrań, aplikacja zawdzięcza głównie sposobowi dystrybuowania. Zdjęcia Google są domyślnie instalowanie na większości nowych smartfonów z Androidem. Jednakże co widać po ocenach w naszej bazie, a także ilości pobrań oraz po ocenach w samym Google Play, aplikacja nie jest uważana za wciskaną na siłę i ma ogromne grono zadowolonych użytkowników.

Oczywiście aplikację Zdjęcia Google znajdziecie w naszej bazie. Dostępna jest także wersja na iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)