Blazing Trails II

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bezpłatna gra zręcznościowa Blazing Trails II to taka nowoczesna odsłona dawnego dwuwymiarowego hitu Trailblazer z czasów świetności Commodore 64. Nieoficjalna kontynuacja pokazuje, że przez te wszystkie lata pomysł lezący u podstaw pierwowzoru wcale się nie zestarzał. Wystarczyło go tylko nieco odświeżyć graficznie i pod kątem oprawy dźwiękowej. Tytuł świetnie nadaje się do ćwiczenia refleksu przed komputerem.

W trybie głównym najpierw wskazujemy poziom trudności. Od tego zależała będzie dostępność różnych torów do przebycia. Poruszamy się tutaj kulką, toczącą się po powierzchniach o odmiennych właściwościach. Cel główny to dotarcie do mety w jak najszybszym czasie, a już na pewno przed upłynięciem tylu sekund, ile na pokonanie mapy przewidzieli twórcy. Mamy ograniczoną liczbę żyć oraz możliwych skoków.

Podstawowe przeszkody to dziury, w które po prostu możemy wpaść. Poza tym pojawia się spowalniające błoto, przyśpieszające strzałki czy powierzchnie pokryte lodem, na których tracimy kontrolę nad kulką. Za każdym razem warto zapoznać się z etapem, pokazywanym z lotu ptaka na wstępie, bo na mapach stanowiących labirynty szybciej znajdzie się z nich wyjście. Świetnym efektem jest rozmycie ekranu, oddające prędkość.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!