Blizzard zaczyna rozpowszechniać Hearthstone w wersji na iPady

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Blizzard, odpowiedzialna za serię Diablo, WarCrafty i StarCrafty, podjęła skuteczne wydawałoby się próby przyciągnięcia do siebie również fanów takich bezpłatnych gier. Hearthstone: Heroes of Warcraft, które tuż przez finałami Intel Extreme Masters 2014 w Katowicach wyszło z bety, obecne było na hali w Spodku i cieszyło sporą popularnością. Po zakończeniu głównych prac nad wersją PC produktu firma mogła zaś zabrać się za jego dawno obiecywaną edycję przenośną. Gra na iPady jest już gdzieniegdzie dostępna.

Najpierw bezpłatnie będą mogli ją pobrać użytkownicy tabletów Apple z Australii, Kanady oraz Nowej Zelandii. Po krótkim okresie testów w tych rejonach usprawniona wersja produktu trafi także do iTunes w innych częściach świata. Producenci zapewniają, że przenośna edycja Hearthstone jest tożsama z jej komputerowym wydaniem, a więc oferuje identyczne opcje, tryby zabawy, karty, funkcje oraz zbliżoną oprawę graficzną, a do tego wymienia dane z wersją PC za pośrednictwem Battle.net. Tym samym postępy gracza czy kolekcja jego kart są współdzielone między edycjami.

Blizzard tłumaczy, że ograniczona dostępność karcianki w przenośnej formie sprzyjać ma sprawdzeniu infrastruktury sieciowej przed jej światowym debiutem. Sprawa szerszej dostępności to niemniej podobno naprawdę kwestia krótkiego oczekiwania. Póki co, skoro nasze dokonania będą odczytywane z PC, warto rozpocząć przygodę z komputerowym Heroes of Warcraft. Przypominam, że jakiś czas temu projekt firmy Blizzard był naszą propozycją na weekend. Polecam tym bardziej, że jest po polsku.

© dobreprogramy

Komentarze