CPU-Z CPU-Z 1.90.1

Strona główna Windows Narzędzia Identyfikacja sprzętu i oprogramowania
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bezpłatny program do szczegółowej identyfikacji zainstalowanego w komputerze modelu procesora, płyty głównej, chipsetu oraz pamięci.

CPU-Z wyświetla informacje o modelu i nazwie procesora (wraz z nazwą kodową), rodzaju złącza, technologii wykonania, napięciu, wewnętrznej i zewnętrznej prędkości taktowania, mnożniku, wsparciu dla instrukcji multimedialnych, a także o dokładne dane na temat pamięci podręcznej cache. Ponadto program udostępnia równie szczegółowe informacje o płycie głównej (producent, model, wersja, model i data BIOSu, chipset, sensory itp.) i zainstalowanej pamięci (wielkość, szybkość, nazwa producenta, numer seryjny, data produkcji itp.).

Program wspiera praktycznie wszystkie modele procesorów i chipsetów, będących na rynku.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Program do nabycia za darmo, nie ma problemów z obsługą, program podaje dokładne informacje o naszych podzespołach
brak
ocena użytkownika
23.08.2018 17:04 • Recenzja do wersji 1.86

Bardzo ciekawy program, tak jak podałem w plusach, program podaje dokładne informacje o naszym komputerze, a dokładniej o płycie głównej, procesorze, pamięci i grafice.

prosty, łatwy w obsłudze, bezpłatny
brak
ocena użytkownika
25.08.2010 18:10 • Recenzja do wersji 1.55

Ciekawa pozycja i to wbrew pozorom nie tylko dla overclockerów. Jeżeli potrzebujemy informację na temat dokładnego modelu i parametrów procesora, płyty głównej, pamięci czy grafiki to najlepiej sięgnąć właśnie po CPU-Z.

Powtarzający się scenariusz użycia to sprawdzenie ile w komputerze jest wolnych slotów pamięci i jakiego rodzaju są to układy - rozszerzanie RAMu to bowiem najczęstsza i niejednokrotnie jedyna modyfikacja posiadanego sprzętu.

Prosty program do w sumie prostych zadań - sprawdza się znakomicie!